Путін та Ердоган провели телефонну розмову після атаки в Сирії: деталі

28 лютого 2020, 12:34
Читать новость на русском

Президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Ердоган провели розмову і домовилися зустрітися через загостення конфлікту у Сирії. Там ввечері 27 лютого під час удару російської авіації загинули 33 турецьких військових.

Про розмову президентів розповів глава МЗС Росії Сергій Лавров, пише Интерфакс-Россия. Вона відбулася за ініціативи турецького лідера.

Важливо: Конфлікт Росії і Туреччини в Сирії: головні новини

За словами російського міністра, Путін і Ердоган обговорили можливість проведення контактів по Ідлібу найближчим часом.

Простір для діалогу є завжди. Сьогодні відбулася телефонна розмова президентів Путіна і Ердогана на прохання лідера Турецької Республіки,
– сказав Лавров.

Представник Росії додав, що президенти наголосили на необхідності дотримуватися усіх чинних домовленостей, що стосуються деескалації в Сирії.

Також Росія у традиційній для себе манері звинуватила у загостренні сирійського конфлікту Туреччину.

"Туреччина повинна почати виконувати домовленості щодо Ідлібу. Інша справа, що треба все-таки починати їх виконувати, оскільки 1,5 року нічого не виходило і у відповідь на постійні порушення режиму припинення вогню всередині цієї ідлібської зони, сирійська армія, звичайно ж, має повне право відповідати, придушувати терористів", – сказав Лавров.

До теми: Сотні біженців вирушили до турецько-грецького кордону після повідомлень ЗМІ: фото і відео

Водночас глава управління зі зв'язків адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун повідомив, що Путін і Ердоган домовилися зустрітися для обговорення ситуації в Сирії, пише Інтерфакс-Україна.

Під час телефонної бесіди президенти Туреччини та Росії Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін погодилися обговорити Ідліб віч-на-віч,
– сказав він.

Що відомо про загострення в Сирії: головне

  • На Близькому Сході майже 10 років триває сирійський конфлікт. До нього причетні Сирія, Туреччина, США та Росія.
  • Суть конфлікту у тому, що президент Сирії Башар Асад хоче контролювати всю територію країни. Проте майже третину Сирії тримають опозиційні угруповання за підтримки Туреччини та курдів, яких підтримують США.
  • Союзником Асада у громадянській війні є Росія, яка надає підтримку його сирійській арабській армії.
  • Серйозне загостення конфлікту сталося надвечір 27 лютого. Тоді російська авіація атакувала турецький конвой у Сирії. Під час атаки загинули щонайменше 33 військових, багато людей зазнали поранень.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган одразу після нападу скликав термінову нараду Ради нацбезпеки.
  • У відповідь на дії авіації РФ турецькі війська розгорнули атаку по усіх відомих їм об'єктах режиму Башара Асада, якого підтримує Росія у Сирії.
  • Росія традиційно відхрещується та переконує, що її авіація не завдавала жодних ударів по Ідлібу.
  • Після нападу в Стамбулі біля генконсульства Росії зібралися активісти, які звинувачували росіян у вбивстві турецьких героїв.
  • Низка ЗМІ пише, що 28 лютого ймовірно буде оголошено про початок великої війни у Сирії. Також у п'ятницю НАТО проведе естрене засідання через атаку в Ідлібі.