Путіну далеко до Саддама Хусейна, – опозиціонер порівняв наслідки для двох диктаторів
Диктатори Владімір Путін та Саддам Хусейн, в минулому президент Іраку, багато в чому схожі. Як очільник Кремля називав українців штучною нацією, так і Хусейн говорив, що немає такої країни, як Кувейт, і зрештою напав на нього. Сьогодні всім відомо, як закінчилось життя Саддама.
Про це 24 каналу розповів російський опозиційний політолог Аббас Галлямов. Проте, на його думку, попри схожість двох диктаторів, вони мають певні відмінності – не на користь Путіна.
Зверніть увагу Путіна попереджали про "катастрофічні наслідки" перед вторгненням в Україну, – FT
Путін буде чіплятися за владу
На думку опозиціонера, після поразки Саддама у першій війні у Перській затоці, про нього говорили, що він не утримає владу. А він утримав – скинули Хусейна під час другої війни у Затоці.
"Треба пам'ятати історію Саддама в контексті дій Путіна, і не варто чекати, що зараз все буде відбуватися автоматично. Очільник Кремля буде намагатися зачепитися й утриматися при владі", – вважає політолог.
Був тираном, але й модернізатором
За його словами, Путіну далеко до Хусейна. Він хоч був тираном, але й був модернізатором Іраку.
Ірак у ті часи був майже середньовічною країною з родоплемінним суспільством, і Саддам його модернізував. Звичайно, це була авторитарна модернізація, але він робив те, що було потрібно його країні,
– зазначив Галлямов.
Він зауважив, що Хусейн втримав владу, тому що у нього для цього була база і на той момент він об'єктивно був гарним для Іраку очільником – не таким поганим, як Путін для теперішньої Росії.
Порівнювати не варто
На його думку, Путін робить навпаки: Росію, яка до нього хоч не дуже правильно, але модернізувалась і рухалась у правильному напрямку, він заганяє в архаїку.
"Тому порівнювати Хусейна і Путіна не варто. І те, що Хусейн утримався при владі після першої війни в Затоці в 1991 році, не означає, що Путін зараз залишиться в Кремлі. Проте, варто зауважити, що в деяких ситуаціях автокарт, що програв війну, може утримати владу", – наголосив він.
Путін і Хусейн – чому не варто порівнювати двох диктаторів: дивіться відео
Велика образа для Путіна
Проте політолог підкреслив, що різниця в історії Хусейна і Путіна суттєва.
Кувейт не чинив опір Іраку, Саддам його швидко захопив. Військову поразку він отримав вже від американців, а не від армії Кувейту,
– розповів опозиціонер.
Він зазначив, що Україна вже майже рік самостійно стримує ворога і деокупує території. Американці допомагають, але воюють з ворогом саме українці.
"Путін зазнає поразки від країни, яку він вважав "неіснуючою", від нації, яку він назвав "штучною" і це для нього у сто разів ганебніше. Це велика образа для очільника Кремля", – наголосив Аббас Галлямов.
Що відбувається в Росії: останні новини
- Росія протягом майже 10 місяців зазнає нищівної поразки на фронті в Україні. Попри це, російський диктатор Владімір Путін не налаштований завершувати війну. Військовий експерт Павло Нарожний вважає, що навіть смерть російського диктатора навряд чи поставить крапку у війні проти України.
- З початку повномасштабної війни кремлівський диктатор Владімір Путін не досягнув жодної мети. Однак Генсек НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що немає жодних ознак того, що Путін відмовився від своєї мети захоплення всієї України.
- Кремлівський диктатор Владімір Путін скасував велику пресконференцію перед Новим роком. Секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що на рішення Путіна вплинула нова фобія: Путін боїться, що під час виступу хтось з росіян невдало покурить і станеться "бавовна".