Грає роль "вирішувача проблем": політтехнолог проаналізував заяви Путіна на "прямій лінії"

14 грудня 2023, 14:48
Читать новость на русском

Російський диктатор нарешті провів свою показушну "пряму лінію", на якій усі питання цензурувались. Не обійшлось і без мемів про ціни на яйця, які в останньому кварталі 2023 року суттєво здорожчали у Росії.

Водночас за спробами кремлівського диктатора гарно показати себе перед росіянами було неозброєним оком помітно руку політтехнологів. Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Дивіться також Чому Куп'янськ за пів року виявився не по зубах росіянам

Путін і яйця на "прямій лінії"

Звичайно, для зростання цін на харчові продукти в Росії існують і об'єктивні причини. Зокрема, санкції проти Росії та проблеми з імпортом корму для домашніх птахів. Але це не завадить воєнному злочинцю зіграти роль "вирішувача проблем".

"В Росії неодноразово застосовували таку технологію: спочатку створити проблему, а потім "вольовим" рішенням Путіна впоратись із нею. Завтра він дасть команду сину Патрушева (російському міністру сільського господарства – 24 Канал) знизити ціни на яйця – і їх знизять", – припустив політтехнолог.

Тема війни з Україною

Фактично, протягом усієї "прямої лінії" Путін повторював методички своєї пропаганди. Зокрема, про "обман англосаксів", "київський режим", "підйом Росії з колін" та виконання "цілей СВО".

Ці відповіді пишуть Путіну технологи, хоч і за його особистої участі. І, якщо прослідкувати зміни в риториці диктатора, стане зрозуміло, куди рухатиметься країна-агресорка в майбутньому.

"Про війну з Україною Путіну ставили неправильні питання: "Коли закінчиться війна?", "Які цілі СВО?" Зрозуміло, що їх писали політтехнологи. А правильно було б спитати: "Чому друга армія світу з економікою на воєнних рейках стоїть на одному місці?", – зауважив Тизенгаузен.

Інші тези диктатора на показовому інтерв'ю

  • Епопея з яйцями не завадила Путіну красиво стверджувати, що російська економіка має достатній "запас міцності". І це при тому, що в 2023 році рубль двічі перетинав психологічну позначку вище ста одиниць за долар.
  • Також диктатор намагався запевнити своїх громадян, що ніякої нової мобілізації в Росії не буде, і що "300 тисяч" призваних восени 2022 року росіян досі воюють на фронті, ще й "успішно". Хоча з огляду на кількість втрат агресора, ці твердження є явно перебільшеними.
  • Також Путін дуже кумедно почав виправдовуватися з приводу того, чому він не зустрівся з Ердоганом у Туреччині. Мовляв, проблема була в графіку Ердогана, а не в остраху Путіна перед візитом до країни-члена НАТО.