Рада не голосувала за перенесення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на 8 травня

3 травня 2022, 14:18
Читать новость на русском

Джерело:

Верховна Рада

У вівторок, 3 травня, відбулось засідання Верховної Ради. Нардеп Ярослав Железняк у телеграмі повідомив, що парламент прийняв закон про перенесення відзначання Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з 9 на 8 травня. А проте ця інформація виявилась недостовірною.

Насправді відповідний законопроєкт (№7297) цього дня не був на голосуванні. Натомість нардепи прийняли постанову №7343, яка передбачає недопущення привласнення Росією перемоги над нацизмом.

Читайте також Путін 9 травня може офіційно оголосити Україні війну, – CNN

Засідання Верховної Ради 3 травня

Нардепи зібрались у Верховній Раді 3 травня, щоб розглянути та проголосувати загалом за 24 закони та постанови. На засідання парламенту уперше за час повномасштабного вторгнення Росії прийшов Володимир Зеленський й виступив з промовою. Президент наголосив, що нардепам варто відмовитись від політичного піару і сконцентруватись безпосередньо на "порядку денному".

Під час виступу Зеленського за допомогою відеозв'язку до засідання долучився прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він також виступив з промовою, в якій прокоментував санкції проти Росії.

Очільник британського уряду визнав, що обмеження стосовно країни-агресорки були введені не вчасно, й що країни "колективно помилилися". Крім того, Джонсон оголосив про надання Україні нового озброєння та засобів захисту на суму 3 мільярди фунтів стерлінгів.

Порядок денний нардепів

Станом на 13:50, окрім прийняття постанови про неприпустимість присвоєння Росією перемоги над нацизмом, нардепи успішно проголосували за 6 законів та постанов:

  • про приєднання України до Конвенції про транскоридорний вплив промислових аварій – 317 голосів;
  • про ратифікацію Угоди між Україною, ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії (йдеться про продовження програми "Горизонт Європа") – 327 голосів;
  • за звернення ВРУ до Палати представників та Сенату Конгресу США щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму – 344 голоси;
  • допуск роботи Міжнародного кримінального суду в Україну (за основу);
  • надання людям, які постраждали від війни, права на безкоштовну правову допомогу – 335 голосів;
  • розширення можливостей територіальної оборони для виконання завдань у районах бойових дій – 338 голосів.

До слова, згодом стало відомо, що нардепи також ухвалили закон про заборону діяльності проросійських партій. Голоси "за" віддали 330 депутатів.

Не пропустіть – Зеленський лідирує в опитуванні за найвпливовіших людей світу