"За" проголосувало 330 депутатів

За заборону проросійських партій проголосували депутати Верховної Ради, повідомляє 24 канал. Відповідний законопроєкт 7172-1 підтримали 330 нардепів.

Варте уваги Рада проголосувала за перенесення святкування Дня перемоги на 8 травня

Результати голосування опублікував нардеп Ярослав Железняк.


Рада заборонила діяльність проросійських партій / Фото Ярослава Железняка

Під заборону потрапляють ті політичні сили, які публічно заперечують збройну агресію Росії проти України, анексію українських територій та виправдовують порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

Проросійські партії в Україні

У Верховній Раді рішенням РНБО припинили діяльність проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя". Секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв, що найбільше колаборантів та державних зрадників було серед ОПЗЖ.

У світлі цього мер Маріуполя Вадим Бойченко наголошував, що у смертях у місті винні не лише російські загарбники. За його словами, кров місцевих мешканців також на руках членів фракції ОПЗЖ, які співпрацювали з окупантами.

Голова Комітету виборців Олексій Кошель говорив про необхідність повністю заборонити діяльність проросійських партій та громадських організацій.

Кошель розповів, що від початку війни в Україні представники політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" щонайменше 50 разів співпрацювали з російськими загарбниками.

Після припинення діяльності ОПЗЖ у Раді представники цієї партії вирішили створили нову депутатську групу "Платформа за життя та мир".

Та секретар РНБО Олексій Данілов переконаний, що депутатам ОПЗЖ не вдасться ввести суспільство в оману. Він закликав їх покинути Верховну Раду.

Спікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що десятеро нардепів втекли з України й більшість з них – це представники ОПЗЖ. Також Стефанчук переконаний, що після війни у проросійських партій не буде шансів для реваншу.

Додамо, що у Верховній Раді зареєстрували постанову, відповідно до якої Віктора Медведчука, Тараса Козака, Вадима Рабіновича та Олександра Качного пропонують позбавити депутатських мандатів.

До теми – ОПЗЖ воскресла і тепер називається ПЗЖМ – Фесенко: дивіться відео