Україна не може швидко почати виготовляти радянські боєприпаси, а потім і не знадобиться, – Чмут
Україна не має потужностей для виготовлення радянських боєприпасів та відповідної зброї. У цьому зникає доцільність, зважаючи на те, що ЗСУ все більше отримує озброєння від країн НАТО.
Військове командування має вирішити низку питань у зв'язку з таким переходом на нові типи озброєння, вирішуючи ключові проблеми. Про це 24 каналу розповів керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.
Зверніть увагу Німеччина чи Франція могли б не встояти: Тарас Чмут про зброю та війну
Утилізація брухту
Експерт зазначив, що у ЗСУ на озброєнні перебуває радянська техніка, виготовлена понад 30 – 40 – 50 років тому. З цієї причини у такої зброї немає майбутнього. Аналогічна ситуація і з боєприпасами.
Ми не виготовляємо боєприпаси радянського зразка в достатній чи бодай якійсь кількості, на жаль. І я не впевнений, що ми можемо якось розгорнути це виробництво у короткостроковій перспективі. Можливо, цього вже і не треба, тому що вся радянська артилерія так чи інакше має бути списана, утилізована і замінена,
– пояснив Чмут.
За його словами, у перспективі місяців або років – ЗСУ з таким ресурсом "не буде на чому воювати".
"За цю війну, за війну з 2014-го року, за роки експлуатації в срср і Україні – зброя вже вичерпала всі можливі терміни життя. Її треба всю змінювати", – підкреслив волонтер.
Чи є ресурси в українських артилеристів: дивіться відео
Період експлуатації
Керівник фонду "Повернись живим" зауважив, що ключовим питанням щодо використання зброї є не її вік, а скільки за цей вік гармата або ж САУ "від'їздила та відстріляла".
"Має сенс і те, скільки разів і як регулярно вона проходила технічне обслуговування, капітальний ремонт і модернізацію. При цьому, якщо гармата стріляє з 2014 року і стволів немає, ресурсів немає і ремонту немає де провести, або ж запчастин і виробництва немає – то якось намагатися воювати цими гарматами – абсолютно не найкраще рішення", – вважає Чмут.
На його погляд, в артилерійських систем є часовий ресурс ствола, але все визначається практикою.
Є різні снаряди: різної дальності та різної потужності. Також все залежить від інтенсивності стрільби, різних умов експлуатації та ставлення до техніки. Це все впливає. Плюс впливає навченість людей,
– пояснив благодійник.
Він резюмував, що згідно з практичним застосуванням, більш технологічна зброя потребує якіснішого технічного обслуговування, ремонту та експлуатації. Тому у ЗСУ є великі питання, зокрема, до німецьких САУ, позаяк вони часто ламаються. У цьому виникають інші проблеми – щоб правильно організувати ремонт такої техніки, вирішуючи логістичні та фінансові проблеми.
Читайте також Вслід за США: Фінляндія обіцяє нову військову допомогу Україні
Військова допомога від інших країн: коротко
- Нещодавно в Україну прибула чергова партія допомоги від Польщі. Зокрема, там були танки PT-91.
- Також нашу державу неабияк підтримує Велика Британія. Під час свого візиту в Київ 24 серпня прем'єр Борис Джонсон оголосив про новий пакет допомоги – понад 50 мільйонів фунтів стерлінгів.
- Окрім цього, про бажання передати Україні військову допомогу заявила Швеція. Мовиться аж про 500 мільйонів крон або 46,75 мільйона доларів.
Вас також може зацікавити – яка зброя потрібна ЗСУ сьогодні: дивіться відео