Російські "Сармати" мають колосальні проблеми: головні недоліки ракети, якою так лякає Путін
За даними CNN, Росія провела невдале випробування міжконтинентальної балістичної ракети "Сармат", коли Джо Байден був з візитом у Києві. Однак, ці ракети мають значні проблеми.
Так у коментарі 24 Каналу заявив військовий експерт Петро Черник. За його словами, усі 74 російські шахтні пускові установки обслуговувало українське державне підприємство "Південний машинобудівний завод". Утім, від початку російсько-української війни у 2014 році, це обслуговування припинили і пуск ракет тепер під питанням.
Дивіться також Росія може першою у світі порушити ядерну заборону: Жданов прогнозує серйозні наслідки
"Величезні сумніви, в якому стані перебувають їхні міжконтинентальні балістичні ракети, котрі запускаються саме із шахт", – заявив він.
Важливо! Bloomberg повідомляє, що Росія не випробовувала жодну міжконтинентальну балістичну ракету, коли Джо Байден був у Києві. За словами офіційного представника Міноборони США, Росія завчасно повідомила Сполучені Штати про планування запуску ракети ще до того, як стало відомо про візит Байдена в Україну. Таке випробовування є звичайним.Військовий експерт розказав, які проблеми має російський ракетний комплекс "Сармат": дивіться відео
Проблеми ракетного комплексу "Сармат"
Військовий експерт розповів, що росіяни спробували побудувати свій власний ракетних комплекс шахтного базування РС-28 "Сармат", однак, є нюанс.
До 40% комплектуючих, які є на його борту, особливо, що стосуються частини наведення, це комплектуючі західних країн,
– сказав Черник.
Він вважає, що нині для росіян це головна проблема.
"Вони неспроможні нічого зробити повноцінного самостійно", – додав він.
Однак, ракетний потенціал Росії скасовувати ще зарано.
"Головна їхня ударна сила є на 28 ракетоносцях підводного базування – 6 класів із ракетою Р-29, що доволі серйозна робоча система", – підсумував Петро Черник.
Ядерний шантаж Росії: останні новини
- Владімір Путін під час промови до федеральних зборів заявив, що Росія призупиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Фактично, зокрема, ця угода стримувала США та Росію від повернення до гонки озброєнь.
- На заяву російського диктатора відреагували в Білому домі. Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що рішення Росії є "глибоко прикрим і безвідповідальним".
- У НАТО теж прокоментували заяву Владіміра Путіна. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що надзвичайно жалкує через ініціативу Росії припинити участь у договорі.