Так у коментарі 24 Каналу заявив військовий експерт Петро Черник. За його словами, усі 74 російські шахтні пускові установки обслуговувало українське державне підприємство "Південний машинобудівний завод". Утім, від початку російсько-української війни у 2014 році, це обслуговування припинили і пуск ракет тепер під питанням.

Дивіться також Росія може першою у світі порушити ядерну заборону: Жданов прогнозує серйозні наслідки

"Величезні сумніви, в якому стані перебувають їхні міжконтинентальні балістичні ракети, котрі запускаються саме із шахт", – заявив він.

Військовий експерт розказав, які проблеми має російський ракетний комплекс "Сармат": дивіться відео

Проблеми ракетного комплексу "Сармат"

Військовий експерт розповів, що росіяни спробували побудувати свій власний ракетних комплекс шахтного базування РС-28 "Сармат", однак, є нюанс.

До 40% комплектуючих, які є на його борту, особливо, що стосуються частини наведення, це комплектуючі західних країн,
– сказав Черник.

Він вважає, що нині для росіян це головна проблема.

"Вони неспроможні нічого зробити повноцінного самостійно", – додав він.

Однак, ракетний потенціал Росії скасовувати ще зарано.

"Головна їхня ударна сила є на 28 ракетоносцях підводного базування – 6 класів із ракетою Р-29, що доволі серйозна робоча система", – підсумував Петро Черник.

Ядерний шантаж Росії: останні новини

  • Владімір Путін під час промови до федеральних зборів заявив, що Росія призупиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Фактично, зокрема, ця угода стримувала США та Росію від повернення до гонки озброєнь.
  • На заяву російського диктатора відреагували в Білому домі. Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що рішення Росії є "глибоко прикрим і безвідповідальним".
  • У НАТО теж прокоментували заяву Владіміра Путіна. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що надзвичайно жалкує через ініціативу Росії припинити участь у договорі.