Однак випробування важкої ракети було невдалим. Про це журналістам розповіли двоє офіційних осіб США. За їх словами, якби воно вдалось, Путін би похвалився цим у своїй промові 21 лютого.

До теми Якщо Україна припинить супротив – це буде її кінець, – Байден звернувся до росіян

США не розглядають це як ескалацію

Один з чиновників розповів, що Росія заздалегідь повідомила США про запуск ракети через лінію зв’язку з російськими військовими. Інше джерело стверджує, що випробування не становить небезпеки для Штатів, тож Америка не розглядає його як аномалію чи ескалацію.

Путін у своєму виступі не згадав про запуск. Знову ж таки – ймовірно, через провал. Однак диктатор офіційно оголосив, що Росія призупинить участь в Новому договорі про скорочення ядерних озброєнь зі США. Це поставило під загрозу останній пакт, який регулює 2 найбільші ядерні арсенали у світі.

Що відомо про ракету "Сармат"

Міжконтинентальну балістичну ракету "Сармат" на Заході прозвали "Сатана 2", бо вона здатна доставляти кілька ядерних боєголовок. Ракета має масу 200 тонн. Її розробили в Державному ракетному центрі імені Макєєва, який входить у Роскосмос.

До слова, "Сарматом" Путін лякає ледь не у кожній своїй промові, коли мовиться про тему ядерного арсеналу. Ще влітку диктатор погрожував, що до кінця 2022 року балістична ракета стане на бойове чергування.

Окрім ракет в Росії проблеми з танками

  • Наостанок до цієї теми згадаємо, що окупанти не тільки мають проблеми з тим, аби випробовувати та застосувати ракети, а – й виготовляти та відправляти в бій "інноваційні танки".
  • Власне, уже упродовж багатьох років у Кремлі заявляють про те, що готують до серійного виробництва та використання на фронті танків Т-14 "Армата". Однак поки ця бойова техніка існує лише в мріях російської влади.
  • Військовий експерт Микола Саламаха, взагалі, впевнений, що цих танків не існує та переживати, що вони зявляться на лінії фронту – точно не слід. За його словами, у Москви є лише певні макети цієї техніки для парадів.