Величезні резерви: військовий експерт застеріг, що армія Росії не закінчиться в Бахмуті

8 березня 2023, 23:15
Читать новость на русском

Журнал The Economist повідомляє, що російська армія зараз в жалюгідному стані і в боях за Бахмут вичерпує свої і без того мізерні ресурси. Проте журналістам цього видання варто було б дізнатись у Вікіпедії, яка площа території Росії, яку кількість населення вона має і який у неї мобілізаційний ресурс.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, заступник директора Інституту досліджень армії Михайло Самусь. За його словами, якщо хтось вважає, що у Росії мізерні можливості, він помиляється. У неї ще є багато резервів і ресурсів.

Дивіться також JDAM-ER для контрнаступу: все, що відомо про крилаті "розумні бомби", які отримали ЗСУ

Диктаторський режим Росії легко мобілізує населення

Він наголосив, що в Росії залишилось ще з часів Радянського Союзу тисячі одиниць бронетехніки.

Так, це – металолом, він ледве їде і стріляє. Але він несе смерть. Так, вони використовують тактику навіть Першої світової війни, кидаючи свою піхоту в атаки. Але в них цього "гарматного м'яса", на жаль, дуже багато,
– зауважив військовий експерт.

За його словами, в Росії є диктаторський режим, який дуже легко може мобілізувати населення, і кидати на українські позиції ув'язнених, пацієнтів психіатричних лікарень або боржників, що мають заборгованість в банку.

Як Україна може перемогти мільйону армію Росії: дивіться відео

В України є шанс переламати хребет російській армії

"Тому ми й говоримо нашим західним партнерам, що нам протистоїть не мізерна армія, а мільйонна. І тому нам потрібні тисячі танків, одиниць бронетехніки і, будь ласка, дайте нам авіацію", – підкреслив Самусь.

Він зауважив, що можна сказати: мовляв, навіщо українцям вся ця техніка, вони однією лівою переможуть "мізерну" російську армію. І не важливо, що в Росії 140 мільйонів населення, а на території Україні зараз перебуває приблизно 30 мільйонів.

Ми маємо доносити до наших західних союзників, що зараз є ключовий період у цій війні, і в України є шанс переламати хребет російській армії. Але для цього потрібна сучасна зброя, яка допоможе нам в цьому,
– відзначив військовий експерт.

Він наголосив, що ми не намагаємось діяти симетрично, тому що Росія може виставити мільйонну армію, а ми, припустимо, 100-тисячну.

"Але потрібно, щоб ці 100 тисяч були сформовані в сучасні підрозділи, які використовують розвідку, систему управління ситуативної обізнаності, тисячі дронів, авіацію, боєприпаси, артилерію тощо", – резюмував Михайло Самусь.

Постачання зброї Україні від союзників

  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна веде переговори з європейськими партнерами щодо отримання засобів ППО, боєприпасів та снарядів калібру 155 мм. Саме ця зброя наразі є пріоритетною для України.
  • Жозеп Боррель оголосив, що очільники оборонних відомств країн ЄС розглянуть політичні рішення щодо надання Україні боєприпасів. Мовиться про негайні, середньострокові й довгострокові заходи.
  • Президент США Джо Байден зазначив, що Україні винищувачі F-16 зараз не потрібні. Водночас за даними CNN, США вже оцінюють навички українських пілотів. Та це може означати, що Україна таки отримає літаки F-16 тоді, коли вони їй будуть треба.