Купують людський матеріал та закидають фронт: у Кремлі мають два дедлайни щодо війни
Російська армія зазнає важких втрат, а тому окупанти змушені використовувати тактику "візьми позицію або помри". Внаслідок цього серед російських військових розповсюджене дезертирство.
Експерт "Національного інституту стратегічних досліджень" Олексій Їжак розповів 24 Каналу, що не є новиною ставлення російської влади до своїх громадян – вони для неї нічого не значать. Єдине чого вона боїться – соціального вибуху, проте напевно Кремль сподівається, що ще має час та людський ресурс для того, щоб здійснити свої плани.
Читайте також Росіяни контрнаступають на Півдні й під Бахмутом: як за тиждень змінилась карта фронту
Потрібно перемир'я
Росія має "протриматись" до двох дедлайнів: президентських виборів у Росії – в березні 2024 року та у США – у листопаді.
До виборів в Росії окупантам потрібно отримати якийсь результат, а це перемога, яка означає відмову України від бойових дій та перемир'я на тій лінії бойових дій, яка є.
"Далі росіянам будь за що потрібно дотягнути це перемир'я до президентських виборів у Сполучених Штатах. Потім вони сподіваються на тлі геополітичних змін легалізувати територіальні захоплення в новій міжнародній системі", – зауважив експерт "Національного інституту стратегічних досліджень".
Як російська влада "мотивує" своїх військових воювати: дивіться відео
Грають в "лотерею"
Водночас підґрунтя для соціального вибуху потроху формується в Росії. Дружини мобілізованих, чиї чоловіки вже понад 20 місяців не повертаються додому, проводять мітинги з вимогою ротації на фронті.
Наразі російській владі ймовірно вдасться стримати цей протестний рух, адже вона має гроші, щоб платити військовим.
Владімір Путіна напевно розкрив свою "кубишку" і платить "гробові" гроші в такому обсязі, що люди готові до того, щоб хтось в родині помер, щоб отримати кошти. Люди грають в цю "лотерею" та розраховують в ній виграти: піти на фронт та заробити дійсно великі гроші,
– зазначив Олексій Їжак.
Росія виплачує великі гроші військовим, тому що не наважилась на мобілізацію, яка для неї є соціально небезпечною. Саме тому влада купує людський матеріал та закидають його на фронт. Поки вони здатні платити, люди будуть воювати. А там, де виникають проблеми з виплатами, наголосив він, вибухають протести.
Важливо! Дружини мобілізованих провели в Москві першу з початку повномасштабного вторгнення протестну акцію. 7 листопада жінки з плакатами вийшли на Театральну площу та вимагали демобілізувати їхніх чоловіків. Зрештою поліція прибрала протестувальниць, однак, на думку аналітиків з британської розвідки"миттєва вимога протестувальників примітна". Ба більше, подібні акції можуть поширюватись й на регіони Росії.Росіяни продовжують зазнавати втрат
- Речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун зазначив, що окупанти зазнають серйозних втрат, однак продовжують відправляти на штурми своїх вояк.
- За його словами, російське командування запровадило нову тактику – "візьми позицію або помри". Також проти військових діють загороджувальні загони та застосовують фізичну силу і подекуди навіть розстріли.
- Водночас за минулий тиждень окупанти втратили 7020 бійців. Також Силами оборони було знищено 711 одиниць ворожого озброєння та військової техніки.
- Крім того, за минулу добу було ліквідовано 640 російських окупантів, а з початку повномасштабного вторгнення – 319 210 російських загарбників.