Число атак на енергооб'єкти може зменшитися: Повітряні сили назвали нові цілі ворога

23 лютого 2023, 02:01
Читать новость на русском

Джерело:

NV

Впродовж зими росіяни не зуміли створити блекаут на території України. Тому у весняний та літній періоди вони можуть перейти на інші цілі.

Прессекретар Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат припустив, що ворог може зменшити атаки по об'єктах енергетичної інфраструктури.

Дивіться також Буде загострення й ракетні удари: у Повітряних силах ЗСУ спрогнозували ситуацію до 24 лютого

На які цілі може перейти Росія

Юрій Ігнат зазначив, що українська енергетика вже пристосувалася до ворожих масованих ракетних обстрілів шляхом швидкої мобілізації бригад і відновлення пошкоджень. До того ж зі збільшення світлового дня споживання стає меншим.

Впродовж зими, коли попит на електроенергію найвищий, росіянам так і не вдалось потопити Україну в пітьмі. Тому окупанти можуть зменшити удари по енергетичних об'єктах й перейти до нової стратегії, атакуючи інші важливі цілі.

Ворог побачив, що цілі не досягнуто, тому, можливо, буде зменшення атак по об'єктах енергетичної інфраструктури,
– сказав Ігнат.

Він припустив, що цілями агресора можуть стати транспортна інфраструктура чи гідротехнічні споруди.

Юрій Ігнат наголосив, що Повітряні сили мають зміцнюватися. Наразі вони чекають на якнайшвидше повернення військових з тренувань і прибуття нових засобів протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема зенітних ракетних комплексів SAMP/T і Patriot.

Це саме те, що нам потрібно проти балістики та окремих видів крилатих ракет, таких як Х-22. І захищати ними пріоритетні напрямки від ударів, зокрема, балістичними ракетами,
– пояснив військовий.

Який стан української енергосистеми зараз

  • Станом на ранок 22 лютого в Укренерго повідомили, що дефіцит потужності в енергосистемі відсутній та наразі не прогнозується. Ліміти споживання до областей не доводились через відсутність дефіциту потужності в енергосистемі. Однак у разі зміни ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень.
  • Наразі в енергосистемі працюють усі види електростанцій. Також завдяки стабілізації електропостачання в країні імпорт електроенергії здійснюється у зовсім невеликих обсягах.
  • Проте, через шквальний вітер без електропостачання опинилися 137 населених пунктів у Київській, Житомирській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій і Тернопільській областях. Бригади розпочали ремонтні роботи.
  • Також внаслідок  попередніх ракетних ударів та атак дронами залишаються мережеві обмеження в Одесі та Одеському районі. Це призводить до необхідності застосування графіків погодинних відключень для уникнення перевантаження обладнання. Наразі енергетики намагаються розв'язати проблему, проте через складність і масштабність пошкоджень відновлення надійного енергопостачання вимагає тривалого часу.
  • Тим часом понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі досі недоступні українській енергосистемі, адже перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Також на тимчасово окупованих територіях Півдня розташовано й більшість вітрових і сонячних електростанцій.