Росія почала війну проти України: ворожі війська на Донбасі
Росія спровокувала нову гарячу війну проти України. Путін наказав ввести армію на Донбас. По низці міст України ведуться обстріли.
В українських містах чути вибухи. Зокрема – у Києві, Борисполі, Харкові, Одесі та інших. Що відбувається 24 лютого – читайте далі на 24 каналі.
Читайте також Перевірте, чи зібрана "тривожна валізка": МВС закликає українців прислухатись до сирен
Головне про вторгнення Росії
У ніч проти 24 лютого російський президент Володимир Путін заявив про спеціальну військову операцію. Таку заяву він зробив близько 5:00 за Києвом. Очільник Кремля зухвало наголосив, що не буде окуповувати Україну, але вимагає у Збройних сил України здатися. Як пише Інтерфакс-Україна, держава-агресорка атакує українські прикордонні пункти по всьому кордону. Наступ почався 24 лютого, приблизно о 5:00.
Президент Джо Байден підкреслив, що Росія понесе відповідальність за скоєне. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Москва здійснила "необдуманий і неспровокований напад". Через нову агресію Кремля терміново зібралася Рада нацбезпеци та оборони. Президент Зеленський заявив, що в Україні запроваджують воєнний стан.
Збройні сили України готові дати відсіч ворогу будь-якої миті, адже ми під надійним захистом наших військових.
Міжнародні партнери підтримують Україну і підготували пакет нищівних економічних санкцій проти Росії.
Що передувало нападу Росії
- Країна-агресорка почала стягувати війська до українських кордонів ще у жовтні 2021 року. Тоді розвідка попереджала, що Кремль може атакувати у січні – лютому 2022.
- Міжнародні партнери України були занепокоєні поведінкою Кремля та пригрозили йому економічною катастрофою, санкціями тощо.
- В Офісі Президента розуміли реальну загрозу вторгнення Росії на територію України. Однак не сіяли паніку серед громадян.
- Володимир Зеленський закликав українців зберігати спокій, не панікувати і не поширювати фейки про війну.
- Секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов запевнив, що Україна готова протистояти державі-агресору за будь-якого розвитку подій.
- До слова, 15 лютого Верховна Рада проголосувала за звернення до ООН, ОБСЄ і ПАРЄ, НАТО та парламентів всього світу через загрозу вторгнення Росії, а також бажання Росії визнати так звані республіки бойовиків на окупованому Донбасі.