В Радбезі ООН ніхто не хоче навіть говорити про позбавлення прав Росії, – Кислиця
Джерело:
"Голос Америки"Позбавлення Росії всіх повноважень допомогло б зменшити вплив держави-агресорки у міжнародних організаціях. На жаль, наразі Україні не вдається розпочати дискусію в Радбезі ООН щодо обмеження прав Росії в цьому органі.
Про це розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. Він зазначив, що постійні члени Ради Безпеки ООН не лише не готові до практичних кроків щодо позбавлення держави-агресорки всіх повноважень, а й до початку політичної дискусії на цю тему.
Дивіться також Представник Росії на Радбезі ООН відкрито погрожував Україні
Позиція постійних членів Радбезу
Кислиця наголосив, що Україна намагається завадити Росії використовувати міжнародні організації як платформу для "токсичної пропаганди".
На превеликий жаль, ми не можемо цього зробити в Радбезі. Цей орган залишається чи не єдиним бастіоном, де навіть позиційні бої не ведуться навколо присутності Російської Федерації, за винятком відчайдушної України,
– зауважив Кислиця.
Він зазаначив, що немає такого, аби була "хоча би одна столиця Центральної Європи, яка вийшла і сказала: "Час прийшов припинити присутність Росії в Радбезі".
За його словами, позиція постійних членів Радбезу полягає в тому, що вони вважають Росію "повноцінним та повноправним членом" та дозволяють їй використовувати право вето.
"Вони не готові не тільки до практичних кроків щодо позбавлення Російської Федерації всіх повноважень, а навіть не готові розпочати про це політичну дискусію. Відтак навіть у такій складній ситуації, як конфлікт у Газі, Рада безпеки спромоглася ухвалити рішення по відкриттю нових гуманітарних переходів, а наш конфлікт залишається чи не єдиним, де жодних рішень немає", – пояснив Кислиця.
Представник України додав, що ООН перебуває у "глибокій кризі" не лише через безпорадність Радбезу в питанні війни Росії проти України, а ще й тому, що одна з головних функцій ООН – підтримання миру – "вже не працює в тому вигляді, як вона працювала ще десять років тому".
Витіснення Росії з структур ООН: основне
- Постійний представник України при ООН зазначив, що попри те, ООН опікується не менше, ніж 52 конфліктами, Україна намагалася досягти своїх цілей.
- Зокрема, Кислиця зауважив про викидання Росії з Міжнародного суду ООН. Важливо нагадати, що Москва була представлена в усіх складах суду, починаючи з 1946 року.
- Потім було виключення Росії з керівного органу іншої організації системи ООН – виконавчої ради ЮНЕСКО. Вперше за її історію.
- Росія також не увійшла в Організацію з заборони хімічної зброї. Це дуже важлива тема, оскільки хімічна зброя використовується Росією та її сателітами в країнах, де тривають конфлікти.
- Кислиця наголосив, що ще одне свідчення того, наскільки провальним був цей рік для Росії – це і вибори до Економічної та соціальної Ради ООН. "Уявіть, пройшло 24 раунди ганьби для РФ, під час яких Росія, незважаючи на всю уявну потугу, не змогла подолати конкурента Північну Македонію", – наголосив представник України при ООН.