Росія втратила місце у Виконавчій раді ОЗХЗ 29 листопада. Кремлю не вистачило одного голосу на його користь, пише 24 Канал.

Дивіться також Росіяни використали хімзброю проти ЗСУ на двох напрямках фронту, – Deep State

Що відомо про рішення Організації із заборони хімічної зброї

Росія вперше за багато років втратила місце у Виконавчій раді Організації із заборони хімічної зброї,
– заявив журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

Він пояснив, що місця від Східноєвропейської групи учасників місця отримали:

  • Україна,
  • Польща,
  • Литва.

На сайті Організації із заборони хімічної зброї оприлюднили список з 21 країни. Мовиться про ті держави, які увійшли до складу Виконавчої ради. Росії у списках не було, адже Кремль набрав 65 голосів, а мінімум становить 66 голосів.

До речі, 28-ма конференція країн-учасниць ОЗХО відбувається у Гаазі з 27 листопада по 1 грудня.

Зеленський прокоментував рішення ОЗХО

Володимир Зеленський заявив, що Росія вперше в історії не була обрана до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Президент України пояснив, що Організація із заборони хімічної зброї – дуже авторитетна міжнародна організація, тож терористам у ній не місце.

Водночас Україну, Польщу та Литву обрали на період 2024 – 2026 років. Україна активно сприятиме зміцненню ОЗХЗ. Я вдячний усім країнам, які підтримали наші кандидатури, а також не підтримали обрання Росії,
– зазначив український лідер.

Зеленський додав, що менш ніж за місяць Росія вперше в історії провалила три голосування до важливих міжнародних органів. Президент пояснив, що це логічний результат дій держави-терориста – падає її роль у міжнародних відносинах, а посилюється ізоляція.