Лавров об'їздив усю "вісь зла": якими є стосунки Росії та ХАМАС

29 жовтня 2023, 18:14
Читать новость на русском

Російське міністерство закордонних справ днями похизувалося зустріччю із представниками ХАМАС. Імовірно, це є свідченням того, що Владімір Путін готовий до співпраці навіть із найконтроверсійнішими формуваннями.

Про це 24 Каналу розповіла російська опозиціонерка Ольга Курносова. За її словами, своєю співпрацею з ХАМАС Кремль кидає виклик західному світу, на який той має відповісти.

Дивіться також Наземна операція на півночі Сектора Гази: ЦАХАЛ атакував понад 450 об'єктів

Росія розширює ланцюг "вісі зла"

Фактично, цією зустріччю Кремлю засвідчив, що будь-які сили, що розхитують чинний світовий порядок, можуть розраховувати на його прихильність. Цей візит можна вважати черговим зусиллям Росії щодо формування "вісі зла", до якої раніше вже ввійшли Тегеран та Пхеньян.

"Обидві сторони, описуючи зустріч, намагаються “відмазати” одна одну, прикриваючись питанням заручників. Але правда полягає в тому, що під час нападу на Ізраїль ХАМАС використовував російську зброю (а також – що російські хакери могли йому допомогти – 24 Канал)", – зазначила російська опозиціонерка.

В цілому ж, сприйняття ізраїльсько-палестинського конфлікту в світі лише підтверджує той факт, що він є цивілізаційним. По всьому світу на підтримку Палестини проходять мітинги, які є свідченням, що через плекання цінності людського життя Захід стає вкрай вразливим перед терористами, для яких людське життя нічого не вартує.

Ольга Курносова про співпрацю Росії та ХАМАС: дивіться відео

Для того, щоб подолати цю вразливість, Захід повинен продемонструвати політичну волю. Не лише у випадку з ХАМАС, а й щодо Росії, яка сьогодні є головним світовим злочинцем, що кидає виклик глобальній безпеці.

"Втім, Ізраїль вже встиг ліквідувати значну кількість очільників ХАМАС за допомогою авіадударів. І мені хотілося б, щоб люди з Кремля, читаючи ці повідомлення, розуміли, що у випадку переходу "червоних ліній" їх також може спіткати подібна доля", – висловила сподівання Курносова.

Ізраїль розпочав операцію в Газі: чому до неї не ставляться неоднозначно

  • Одразу після того, як стало відомо про злочини ХАМАС проти цивільного населення, Ізраїль пообіцяв завдати удару у відповідь. Протягом трьох тижнів війни його повітряні сили завдали чисельних ударів по Сектору Гази, у яких могли загинути сотні мирних мешканців.
  • Відповідно, навіть не почавши наземного вторгнення в регіон, Тель-Авів завдав мешканцям Сектору Гази співставних втрат із тими, яких він зазнав від бойовиків 7 жовтня. Однак ситуація обтяжується тим, що Сектор Гази не має сталої економіки, а натомість дуже залежить від допомоги з Єгипту та Ізраїлю.
  • Зараз у Газі практично відсутня електрика, а також є проблеми з продуктами. Через блокаду Тель-Авіву ситуація наближається до критичної, адже на невеликій території Гази мешкає майже 2 млн палестинців. Значна частина з них раніше проживала на території, яку в 20 столітті взяв під контроль Ізраїль.
  • Оголошена мета операції Тель-Авіва в Секторі Гази – знищення угруповання ХАМАС. Однак це може призвести до подальшого зростання жертв серед цивільних палестинців, що змушує Ізраїль переглядати свої плани на вторгнення та корегувати їх.
  • Цього тижня в Генасамблеї ООН пройшла резолюція із закликом до припинення вогню між ХАМАС та Ізраїлем. Імовірно, вона була мотивована саме турботою про життя цивільних мешканців Сектора Гази. Водночас поправка до резолюції, в якій засуджувалися терористичні дії ХАМАС, не здобула кворуму (її підтримали 88 країн з необхідних 120).