Росія справді виробляє "Ланцети": у розвідці розповіли про обсяги
Росія розповідає про масштабне виробництво дронів типу "Ланцет". Здебільшого це пропаганда і спроба залякати українців. Утім, ворог таки намагається розширити виробництво безпілотників.
Звісно ж окупанти називають перебільшені цифри у межах своєї пропаганди. Про це 24 Каналу розповів представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.
Не пропустіть Український безпілотник Sirko запустили в серійне виробництво: технічні характеристики БпАК
Росія виготовляє "Ланцети"
Росіяни намагаються шукати різні способи для обходу санкцій, які наклали на них партнери України. Це їм вкрай необхідно, щоб займатися виробництвом "Ланцетів".
Це додаткові виклики для українського сектору безпеки й оборони, захисників,
– зазначив представник ГУР МО.
Крім того, це додаткові аргументи для наших союзників, щоб збільшувати допомогу і підтримку України у звільненні територій від війська загарбників.
Юсов про виробництво "Ланцетів" у Росії: дивіться відео
Що відомо про "Ланцети"
"Ланцет" є баражуючим боєприпасом російського виробництва. Найбільше відомо про дві його модифікації – "Ланцет-1" і "Ланцет-3". Переважно окупанти використовують його по живій силі, автомобільній, легкоброньованій техніці, а також артилерії.
Основні характеристики дрона залежно від модифікації:
- максимальна злітна вага – від 5 до 12 кг;
- вага бойової частини – від 1 до 3 кг;
- тип бойової частини – уламкова та уламково-фугасна;
- швидкість під час горизонтального польоту – від 80 до 110 км/год;
- швидкість під час пікірування – до 300 км/год;
- радіус польоту – до 40 км;
- час польоту – від 30 до 40 хвилин.
Більше про виробництво дронів у Росії
- Росіяни заявили нібито їм вдалося у 50 разів наростити виробництво дронів типу "Ланцет". Виробництво цих безпілотників не дуже важке. Тож багато залежить від того, наскільки багато в них іноземних компонентів.
- Заступник начальника ГУР Міноборони Вадим Скібіцький розповів, що наразі Україна спрямовує великі зусилля на перекриття каналів постачання іноземних компонентів у Росію. Вже є певні результати щодо деяких типів озброєння.
- Відомо, що Іран допомагає Росії виготовляти дрони-камікадзе "Шахед". На жаль, не лише Тегеран допомагає Москві робити безпілотники, які потім руйнують цивільну інфраструктуру України. Наша розвідка збирає докази можливої причетності інших країн.