Про це 24 Каналу розповів секретар РНБО Олексій Данілов. За його словами, збільшенням виробництва дронів Росія намагається переломити хід війни.

Дивіться також Як завод з виробництва "Шахедів" у Росії вплине на війну: розвідка США зробила прогноз

Чи є в "Шахедах" компоненти третіх країн

БпЛА "Шахед", передані Росії Іраном, здебільшого атакують не військові цілі, а цивільну інфраструктуру. Відповідно, країни, причетні до його виробництва, є спонсорами вбивства дітей, жінок та старих.

"Сьогодні можемо констатувати, що в цих безпілотниках "Шахед" можуть бути не лише іранські компоненти, а й компоненти інших країн", – зазначив секретар РНБО.

Важливо Ірландія відреагувала на ймовірне потрапляння деталей її виробництва у "Шахеди"

Якщо це буде доведено, Україна зробить публічний звіт щодо іноземних компонент іранського безпілотника. Такий крок спонукатиме наших партнерів ефективніше контролювати розповсюдження своїх виробів.

Чому Росія робить ставку на безпілотники

За словами Данілова, українська розвідка знає практично про кожен крок противника щодо виробництва ударних БпЛА. Російська ставка на безпілотники є спробою переломити хід війни нетрадиційним озброєнням.

"Звичайно, за понад 500 днів війни вони зрозуміли, що перемогти нас в такий спосіб вони не можуть. Тому вони роблять висновки зі своїх помилок на першому етапі війни й готують більш серйозні виклики для наших військових", – зазначив Данілов.

Олексій Данілов про загрозу від російських дронів: дивіться відео

Що відомо про російські ударні БпЛА

  • Основними російськими ударними безпілотниками є "Ланцет" та "Шахед". Перші використовують для того, щоб вражати малорухому техніку в радіусі 40 кілометрів. Українська розвідка визнала ефективність цієї розробки.
  • "Шахеди" ж Росія отримала від Ірану, який також дав дозвіл країні-агресорці на виробництво цих безпілотників. "Шахеди" можуть летіти на відстань до 900 кілометрів, несучи при цьому близько 15 кілограмів вибухівки.
  • Для того, щоб ефективно знищувати "Шахеди", Україні потрібно більше зенітних ракетних комплексів із радіолокаційною системою наведення. Такими є зокрема ЗРК Gepard, які цієї зими прозвали "вбивцями "Шахедів".
  • Нещодавно російські пропагандисти хизувалися збільшенням виробництва "Ланцетів". Для протидії їх Збройні Сили використовують звичайні сітки, які кріплять на щогли висотою близько 5 метрів. Вибуховий заряд "Ланцетів" є відносно невеликим і не може знищити техніку інакше, аніж прямим влучанням.