Поступова деградація: наскільки глибокі дірки в російському бюджеті через війну
Рівень життя в Росії падатиме і це буде поступовий, але постійний процес. Країна-агресорка буде фокусуватися на тому, аби якомога швидше розпочати переговорний процес.
Про це в ефірі 24 Каналу заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він наголосив, війна – дуже дороге "задоволення". І ніколи не грає на користь економіки.
Дивіться також Найбільша компанія Польщі хоче отримати компенсацію від Росії у суді: все через нафту
Одномоментного падіння не буде
Як приклад цьому Сергій Фурса пригадав історію з Іраном. Протягом 40 років там діють санкції. І за цей час країна стала дуже бідною.
"За 40 років ВВП Ірану зменшився. За цей час в інших країнах зріс в 2, 3, 4 рази. І вони зараз дійсно залишаються бідними", – відзначив експерт.
Там не було якогось конкретного моменту, коли все впало. Тому подібного не варто очікувати і в Росії, сказав Фурса.
"Продовжиться поступова деградація. Рівень життя буде падати і це буде постійний процес. Він вже почався. Він був минулого року, хоч російській економіці дуже допомогли прибутки, які вона отримала через високі ціни на енергоносії. Цього року цих надприбутків не буде. Але інерційно, поступово буде зниження", – пояснив спікер.
Що буде робити Росія
Зрозуміло, що перспективи у будь-якому випадку не на краще. Тому Росія буде фокусуватися на перемовинах, зазначив Сергій Фурса. До того ж і Китай наразі "підсвічує" цю позицію.
"По-друге, буде друкувати кошти. Ми говорили, коли витратиться цей "фонд національного благосостоянія". Бо війна – дуже дорого. Якби тільки санкції впливали на їхній бюджет. У них видатки бюджету при падінні доходу зросли на 43% – це буде на них тиснути, а ми будемо відслідковувати, що відбувається з російським бюджетом", – підкреслив інвестиційний банкір.
Російська економіка: останнє
- У січні 2023 року Владімір Путін підбивав підсумки року і запевнив, що нічого з того, що передбачав "противник" для економіки не сталося. Утім, політолог Ігор Рейтерович проаналізував – у країні-агресорці відбувається колосальне падіння темпів економічного розвитку. Рівень життя росіян також значно знизився і погіршився.
- Видання Bloomberg повідомляє, що дефіцит бюджету Росії в січні становить 25 мільярдів доларів. Це сталося через нафтові санкції, тому що напередодні до ембарго на постачання російської нафти доєдналось ембарго на постачання їхніх нафтопродуктів. А від цього Росія зазнає збитків 100 мільйонів євро щодня.
- Також видання Bloomberg зазначило, що і цей рік принесе ще більш величезні проблеми Росії.