Росія як імперський огризок має зникнути, – Данілов розповів, чи готовий Захід до поразки Кремля

8 березня 2023, 17:11
Читать новость на русском

Одне з досягнень України – руйнування табу на обговорення теми поразки Росії. Це стало можливим завдяки українському війську, акумуляції зусиль держави і громадськості.

Від твердження "Росія не може програти" світ перейшов до питання, а згодом до переконання – "вона програє". Такі думки висловлює секретар РНБО Олексій Данілов.

Читайте також Авторитаризм в Україні неможливий – у нас, на відміну від Росії, здорове суспільство, – Данілов

Після цього з'являється ланцюжок інших питань: як саме і як скоро. Тоді виникає набір сценаріїв, аналіз яких дозволяє сформувати чергову проблему: що буде після поразки Кремля?

Данілов міркує, що пошук відповідей призводить до дискусій, що змінюють оцінки та судження, які здавалися сталими і незмінними. Він зауважує, цей процес можна спостерігати на прикладі топових світових політиків, які бачать Путіна тільки як підсудного на лаві міжнародного трибуналу. 

Як Захід сприйме поразку Росії

Секретар РНБО зазначає, спочатку Захід прийме ситуацію, що Росія вже програла. Далі він опиниться на роздоріжжі подальшого руху між конформізмом і принципами.

Шлях конформізму – це формула: Україна має виграти, але Росія не має програти. Шлях принципів – Росія має понести нищівну й остаточну поразку, щоб … ніколи знову,
– пояснив Данілов.

Відтак чиновник наголосив, що наше спільне завдання – переконувати партнерів у необхідності останнього варіанта. Коли Україна отримає зброю, сили оборони зроблять все інше.

Росія має зникнути

Вихід на кордони 1991 року буде лише початком. До цього часу на Заході вже мають бути сформовані та осмислені думки, що робити далі. Також повинні бути схвалені рішення.

За словами Данілова, коли перейдена межа страху поразки ядерної держави, має бути ліквідація самого джерела загрози.

Має стати загальноприйнятою думка, що Росія як імперський огризок має зникнути,
– пояснив Данілов.

На місці держави-агресорки повинні з’явитися нормальні державні утворення. Однак, є ще багато роботи, аби світ це усвідомив.