Для організації атаки дронів по Україні окупанти могли залучити іноземних найманців, – ГУР
Джерело:
ГУР МО УкраїниРосія продовжує атакувати Україну іранськими дронами-камікадзе. Остання масована атака відбулась у ніч на 11 лютого.
Про це свідчить чергове перехоплення ГУР. Для організації атаки дронів по території України окупанти імовірно залучили іноземних найманців.
Читайте також На Півдні ЗСУ відбили атаку "Шахідів": під прицілом були Запоріжжя та Дніпро
Кого могла залучити Росія
Розмова двох операторів "Шахідів" відбулася під час масованої атаки України дронами 10 лютого. Чоловіки уточнювали координати цілей.
При цьому, співрозмовники спілкуються діалектом курдської мови з вкрапленням слів на фарсі.
Зауважте! Перська мова, або фарсі – південно-західна іранська мова індоіранської гілки. Основна сучасна наступниця давньоперської мови. Поширена в Ірані, Афганістані, Таджикистані та деяких інших регіонах.Це означає, що командування окупаційних військ залучає до атак по території України не тільки іранських інструкторів, які навчають росіян використовувати дрони. Зокрема, це перехоплення може свідчити проте, що на боці рашистів також воюють курдські найманці, які мають досвід бойового використання іранських дронів.
ГУР перехопило розмову двох операторів дронів: дивіться відео
Варто зазначити, що під час проведення своїх операцій в Сирії російські війська вже залучали збройні загони, які складались з курдських та афганських найманців.
Іран модифікує свої дрони: що відомо
- Українські військові разом з британською слідчою організацією Conflict Armament Research дослідили нову небезпеку "Шахідів". Мовиться про модифіковану боєголовку БПЛА.
- Вціліла боєголовка іранського безпілотника Shahed-131, яку знайшли українські військові у жовтні, вже була модифікована.
- Зазначають, що її обладнали погано підігнаними шарами з десятків дрібних металевих фрагментів, які в момент удару розлітаються по великому радіусу. Крім уламків, по колу бойової частини розташовані ще 18 дрібніших зарядів, які, при розплавленні вибуховою хвилею, здатні пробивати броню і створювати своєрідний вибуховий ефект на 360 градусів.
- Накопичення цих елементів збільшує можливість боєголовки руйнувати такі цілі, як електростанції, розподільні мережі, лінії електропередач і великі потужні трансформатори. Також вони значно ускладнюють ремонт обладнання.