Росія перекинула на Донбас "казаків" та спецназ

30 жовтня 2019, 23:00
Читать новость на русском

Командування Збройних сил Росії перекинуло на окупований Донбас підрозділи спецпризначення і так званих "казаків". Усе це в рамках ротації та для посилення підконтрольних собі бойовиків. Тим часом у Золотому-4 розводять війська, а Кремль цинічно заявляє, що бажає Україні миру.

Росія приховує перекиданя військ, наголосив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях Ігор Лосовський під час засідання Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ у Відні, передає Укрінформ.

Важливо: На Донбасі ввели режим "жовтий": що це означає

Командування російських Збройних сил перекидає спецпідрозділи та "казачих формувань" під прикриттям комплексної перевірки з’єднань і частин 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів, яка була розпочата 21 жовтня.

Особлива увага приділяється визначенню можливостей підрозділів по тривозі вийти у райони зосередження з подальшим висуванням на передові позиції. Контрольні заняття з вогневої підготовки та водіння бойових машин проводяться під безпосереднім керівництвом офіцерів з Південного військового округу ЗС РФ,
– зазначив Лосовський.

Окрім того, російські окупаційні війська тримають на непідконтрольних Україні територіях біля лінії зіткнення важку зброю: танки і самохідну артилерію. Проте, окупанти маскують її від спостерігачів СММ ОБСЄ в Україні за перевірки дронами.

Так дії Росії небезпечні і точно не спрямовані на мирне врегулювання ситуації на Донбасі. Адже наразі в селищі Золоте-4 почалося розведення сил і з боку українських військових, і з боку підконтрольних Росії бойовиків.

Головне про розведення військ у Золотому:

  • розпочалося воно о 12:00 29 жовтня та триватиме 3 доби;
  • розведення відбувається з обох сторін – на один кілометр від позицій;
  • представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вже підтвердили початок розведення сил і засобів у Золотому-4;
  • на підтвердження старту розведення у Золотому вони запустили сигнальні ракети;
  • розведення військ відбулося у межах мінських угод і є поштовхом до нормандської зустрічі;
  • ветерани-добровольці, що перебувають у Золотому, заявили, що розведення тут у жодному разі не можна проводити, оскільки обстріли тут не припиняються.


Якою може бути ситуація на Донбасі після розведення сил / Інфографіка 24 каналу