Росіяни поспіхом перекинули військовий флот на південний схід Чорного моря, – Буданов
Джерело:
Le MondeСистемні атаки на Чорноморський флот Росії дозволили витіснити його до південно-східної частини та відновити судноплавство. Наразі північна частина перебуває під безпосереднім контролем України.
Такою інформацією поділився очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Le Monde. Росії дедалі частіше показують, що їй не місце в українських водах, передає 24 Канал.
Читайте також В ОК "Південь" відповіли, куди росіяни перенесли оборонні рубежі в Криму
Буданов зазначив, що північна частина і газовидобувні платформи контролюються Україною. Натомість морські експортні коридори, які надзвичайно важливі для української економіки, знову функціонують, навіть попри ризики.
Ми регулярно атакуємо військовий флот і портові споруди противника, тож росіянам поспіхом довелось перекидати все на південний схід. Вони намагаються створити військово-морську базу в Очамчире (Абхазія – 24 Канал) на окупованій території Грузії,
– підкреслив очільник ГУР.
У 2023 році стало відомо, що Росія планує побудувати військово-морську базу на Чорноморському узбережжі окупованої грузинської Абхазії. Лідер невизнаного регіону Аслан Бжанія заявив, що буцім таке рішення спрямоване на підвищення рівня обороноздатності як Росії, так і Абхазії, і така взаємодія триватиме далі.
Показуємо на карті, де розташовується Абхазія/ Скриншот
Україна дала надію жителям Криму
Кирило Буданов нагадав, що у 2023 році відбулись перші українські висадки на територію тимчасово окупованого Криму, хоча дехто вважав їх неможливими.
Це дає надію, а особливо українцям на півострові, які уже 10 років живуть під російською окупацією, і багато хто з них уже почав опускати руки,
– повідомив розвідник.
Ситуація в Чорному морі: головне
- Військово-морський флот Росії отримав на озброєння новий фрегат проєкту 22350 "Адмірал Головко". Його передали на озброєння 25 грудня 2023 року. Повідомлялося, що 23 листопада корабель завершив цикл державних випробувань.
- Росія, ймовірно, перекинула з Новоросійська до Севастополя новітній великий десантний корабель класу "Іван Грен". На супутниковому знімку OSINT MT Anderson від 6 січня корабель помітили біля пірса в Севастопольській бухті. Судно ввели в експлуатацію 23 грудня 2020 року.
- Уночі 26 грудня 2023 року у тимчасово окупованій Феодосії українські військові знищили російський великий десантний корабель "Новочеркаськ". Згодом командувач Микола Олещук повідомив, що ВДК знищили крилатими ракетами, які запустили з тактичної авіації.