Росіяни, ймовірно, використовують Starlink на фронті: ГУР перевіряє інформацію

8 лютого 2024, 15:03
Читать новость на русском

Волонтер Сергій Стерненко повідомив, що російські військові почали застосовувати Starlink на окупованих територіях. Туди вони нібито заходять з-за кордону активованими.

Речник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі 24 Каналу повідомив, що відповідна інформація перевіряється. Більше даних буде згодом.

Дивіться також Безпрецедентні об'єми даних: лазерна система зв'язку Starlink досягла нового рекорду

Starlink у росіян

У мережі 8 лютого почали поширювати інформацію, що у російських військових на окупованих територіях з'явилися Starlink. Зазначається, що їх масово почали поставляти у Росію через Дубай з уже активованими акаунтами. Відповідну інформацію також поширив волонтер та журналіст Сергій Стерненко.

Так, це правда. Зібрані докази постараємось передати на найвищому рівні,
– написав Стерненко.

Андрій Юсов повідомив, що наразі ГУР перевіряє інформацію щодо можливого застосування окупантами супутникових систем.

Зазначимо! На російських маркетплейсах можна придбати Starlink, однак за значно завищеною ціною. Російські ЗМІ повідомляли, що установка під виглядом потенційного покупця зареєстрована у Європі, що дозволяє їй працювати. Вносити щомісячну плату при цьому можливо через продавця. 

Водночас самі росіяни визнавали, що ці системи працюють лише на окупованих землях, оскільки для їх роботи потрібні наземні базові станції. Їх у Росії немає, бо компанія Маска офіційно не працює там. 

Обхід санкцій Росією

  • Брюссель висловлює занепокоєння, що предмети, які походять з ЄС, використовуються Росією на полі бою. Заборонені товари потрапляють до Росії з "третіх країн". Європейська Комісія розглядає можливість створення спеціалізованого органу ЄС для забезпечення виконання санкцій.
  • Нещодавно The Washington Post опублікував розслідування, у якому фігурувала російська компанія I Machine. За допомогою неї верстати тайванського виробництва потрапляли у Росію. Влада острова внесла компанію до санкційного списку та зобов'язала виробників підтвердити, що їх товари не експортуватимуть до країни-агресорки. 
  • Експорт заборонених товарів до країн поза ЄС зріс із 3 мільярдів євро до початку вторгнення в Україну до 5,6 мільярда євро до середини 2023 року. У Єврокомісії зазначили, що це "надзвичайно тривожне" зростання компенсує втрату легальної торгівлі цими товарами з Росією до війни.