Речник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі 24 Каналу повідомив, що відповідна інформація перевіряється. Більше даних буде згодом.

Дивіться також Безпрецедентні об'єми даних: лазерна система зв'язку Starlink досягла нового рекорду

Starlink у росіян

У мережі 8 лютого почали поширювати інформацію, що у російських військових на окупованих територіях з'явилися Starlink. Зазначається, що їх масово почали поставляти у Росію через Дубай з уже активованими акаунтами. Відповідну інформацію також поширив волонтер та журналіст Сергій Стерненко.

Так, це правда. Зібрані докази постараємось передати на найвищому рівні,
– написав Стерненко.

Андрій Юсов повідомив, що наразі ГУР перевіряє інформацію щодо можливого застосування окупантами супутникових систем.

Обхід санкцій Росією

  • Брюссель висловлює занепокоєння, що предмети, які походять з ЄС, використовуються Росією на полі бою. Заборонені товари потрапляють до Росії з "третіх країн". Європейська Комісія розглядає можливість створення спеціалізованого органу ЄС для забезпечення виконання санкцій.
  • Нещодавно The Washington Post опублікував розслідування, у якому фігурувала російська компанія I Machine. За допомогою неї верстати тайванського виробництва потрапляли у Росію. Влада острова внесла компанію до санкційного списку та зобов'язала виробників підтвердити, що їх товари не експортуватимуть до країни-агресорки.
  • Експорт заборонених товарів до країн поза ЄС зріс із 3 мільярдів євро до початку вторгнення в Україну до 5,6 мільярда євро до середини 2023 року. У Єврокомісії зазначили, що це "надзвичайно тривожне" зростання компенсує втрату легальної торгівлі цими товарами з Росією до війни.