Радикальні заходи

Заборонені товари потрапляють до Росії з "третіх країн", які не входять до ЄС, а отже, не обмежені в імпорті та експорті товарів так, як безпосередньо Росія. А крім того, такі товари можуть постачатися через дочірні компанії європейських компаній, які діють за межами блоку для виробництва товарів

Читайте також Росіяни імпортували з Тайваню верстати для війни – як острів відреагував на допомогу окупантами

Серед заборонених товарів — предмети та технології, які не є зброєю, але можуть використовуватися в військових цілях і потрапляти на поле бою.

Європейська Комісія попередила країни про необхідність "негайних, спільних і рішучих дій від усіх нас". Це відбувається на тлі спроб Брюсселя знівелювати можливість обходу санкцій.

Своєю чергою, голова з питань фінансів ЄС Мейрід МакГіннесс та торговий представник Валдіс Домбровскіс пообіцяли незабаром надати "детальну інформацію" про компанії, що ухиляються від санкцій. Вони зазначили, що проведуть перевірку до середини квітня, щоб оцінити вжиті заходи.

Що пропонують в ЄС

Комісія розглядає можливість створення спеціалізованого органу ЄС для забезпечення виконання санкцій, що на практиці передбачає перехід цієї функції від національних урядів до європейського рівня.

У відповідному листі, адресованому урядам, Єврокомісія закликає "притягнути до відповідальності операторів ЄС, які активно підривають санкції ЄС, незалежно від місця їх діяльності"

МакГіннесс також закликає країни-члени звернутися до компаній, залучених у виробництво товарів, на які поширюються санкції, щоб стимулювати їх до більш ретельного дотримання вимог щодо перевірки своїх ланцюгів постачання відповідно до правил санкцій ЄС.