Кремлю треба протриматись до квітня: кого почали масово відправляти на фронт
Путін підписав указ про надання російського громадянства іноземцям, які беруть участь у війні в Україні, та їхнім родичам, якщо вони того захочуть. Головне – підписати контракт для служби в окупаційному війську терміном не менше, ніж на один рік.
Тобто таким чином кремлівський диктатор грає більше не на самих потенційних мобілізованих, а їхніх родичів. В Росії немає проблем з мобілізаційним ресурсом, якщо брати цифри, вважає ексспівробітник СБУ Іван Ступак. Але є проблеми із зміною тих осіб, які "вибули", зазначив він 24 Каналу.
Дивіться також Швидко прибрали з інформпростору: чому Путін злякався конкуренції Дунцової на виборах
Потенціал російських окупантів
Іван Ступак нагадав, що Путін двічі за останній рік збільшував чисельність своєї армії. Кремль змушений постійно підкидати свіжі сили на фронт, аби тримати ситуацію на плаву.
"Тобто в них не вистачає людей для серйозного прориву, а для того, щоб тримати стабільну кількість людей на фронті, в них ресурси є. Вони використовують кубинців, мешканців країн Азії, змушують чоловіків на тимчасово окупованих територіях брати їхні паспорти і відправляють на війну. Плюс ми пам'ятаємо декілька тижнів тому було відео, як там десяток чоловіків – громадян країн Середньої Азії, на урочистому зборищі отримували паспорт Росії і в тому ж приміщенні їм одразу видавали повістку на виклик до військкомату", – розповів Ступак.
Кремлю треба протриматися до квітня, оскільки в березні 2024 року в Росії мають відбутися президентські вибори. Вже після окупанти можуть оголосити будь-яку мобілізацію: чи то часткову, чи загальну.
"Але мені цікаво, він (Путін – 24 Канал) роздає паспорт громадянина Росії. А за останні два роки за цей паспорт ну тільки б'ють по морді в світі, я не знаю, що він дає там. Безвіз? З Іраном – окей, з Північною Кореєю – можливо, пляжі їхні можна відвідати", – іронічно додав експівробітник СБУ.
Що відбувається в Росії: останні новини
- У прифронтових областях Росії останній час досить неспокійно. Утім, їхній диктатор намагається уникати цієї теми. Це продемонструвала і новорічна промова Путіна, яка була рекордно короткою і без ряжених осіб у формі.
- Кремлівська влада слабка. Так, Рамзан Кадиров впроваджує свої закони, зокрема про те, що родичі можуть відповідати за той чи інший злочин, який вчинила певна особа.
- ПВК "Еспаньола", яка раніше брала участь у війні в Україні, належить пропутінській партії "Єдіная Росія". До цієї ПВК входять ультраси, з якими кремлівський диктатор ще з початку 2000-х налагоджував зв'язки.