Російський політтехнолог Аббас Галлямов сказав 24 Каналу, що кровна помста, яку декларує Кадиров, це свідчення занурення Росії в архаїку. Якщо раніше така практика приховувалась, то зараз буде офіційною і вважатиметься нормальною.

До теми Кадиров заговорив про новий батальйон: навіщо створює та чим цікавий вибір назви

Архаїзація суспільства не сподобається росіянам

Сучасне суспільство стоїть на тому, що кожен сам відповідає за свої вчинки і не може відповідати за дії іншого. А за середньовічною логікою Кадирова, індивід не є повноцінною одиницею суспільства, він належить до певного роду, племені, і за гріхи однієї людини мають відповідати його родичі.

Цікаво, як на це відреагує Кремль, чи знайде сили виразити публічно негативне ставлення та вказати Кадирову на помилку,
– зауважив політтехнолог.

Проте незалежно від реакції Кремля, переважній більшості росіян така архаїзація суспільства не сподобається. Тому Владіміру Путіну краще від цього дистанціюватися.

Однак кремлівська влада вже дуже слабка та залежна від "багнетів", на яких тримається – раніше бойовиків Євгена Пригожина, до того, як він не пішов проти Путіна, кадирівців, а також чекистів, які порушують кримінальні справи проти керівництва адміністрації президента і ніхто нічого не може з цим зробити,
– пояснив він.

Все це частина великого процесу занурення Росії в стан диктатури, підкреслив політолог, який поступово трансформується в хаотизацію.

"Проте, як говорив Наполеон, багнети гарні усім, крім того, що на них не можна довго сидіти. Тому коли кремлівські управлінці перехоплюють всі важелі впливу, це погіршує ситуацію в економіці, соціальній сфері, призводить до зростання незадоволеність, і у такий спосіб готується революція", – відзначив Аббас Галлямов.

Більше про скандальні заяви Кадирова

  • Так званий глава Чечні на нараді з силовиками наказав залучати до відповідальності не тільки людину, яка вчинила злочин, зокрема вбивство "співробітника поліції чи гостя республіки", але його родичів. Це має відбутися, якщо не вдасться знайти самого злочинця.
  • Кадиров вважає, що принцип кровної помсти є споконвічною традицією Чечні. Мовляв, якщо винного не було знайдено, то помста оголошувалась "його братові, батькові".
  • Раніше Кадиров запросив Путіна до Чечні, де очільник Кремля не був з 2011 року. В Інституті вивчення війни вважають, що в такий спосіб Кадиров поставив Путіна у скрутне становище. З одного боку ігнорування запрошення покаже главу Кремля в негативному ракурсі. А погодження на візит до Чечні продемонструє, що Кадиров має вплив на Путіна.
  • Крім того, через проблеми зі здоров'ям Кадиров висуває на перший план свого 15-річного сина Адама, який у випадку смерті глави Чечні, може посісти крісло батька. Не дарма Адама останнім часом відзначають нагородами та відзнаками, які не відповідають його статусу.