У Росії на руках флеш-рояль, що частково підтримує Європа, – Зеленський про "Північний потік-2"
Джерело:
Офіс ПрезидентаПрезидент Володимир Зеленський вважає, що реалізація проєкту "Північний потік-2" нічим не відрізняється від анексії Криму. Наразі цей трубопровід – "козирна карта" Москви і водночас загроза для енергетичної безпеки Європи та України.
Про це Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung. Главам держави провів аналогію між "Північним потоком-2" та анексією Криму.
До теми Гра на час, – Мельник сказав, що може бути після добудови "Північного потоку-2"
Росія хоче мати, чим торгуватись
Щоб забрати собі Крим і мати можливість торгуватися, була розпочата війна на Сході України, тоді потрошку "забувається" питання Криму. Навіть у нормандському форматі я порушував це питання, і всі сторони говорили, що Крим не є аджендою цих перемовин,
– пояснив Зеленський.
Президент зауважив, що аби знову підіймати цю тему і була створена Кримська платформа. Наразі в Росії інша мета для якої підняли ставки – аби торгуватись щодо Донбасу та залишити за Росією контроль над місцевими виборами.
"Північний потік-2" – це козирна ставка
"Північний потік – 2" на сьогодні – це козирна ставка. Реально у них на руках флеш-рояль, який ще й частково підтримує Європа. Якщо вони добудують "Північний потік – 2" – це загроза для енергетичної безпеки України і Європи,
– наголосив президент.
Глава держави зауважив, що контракт з Росією був на 5 років, 2 з яких вже пройшли. Отож після запуску в експлуатацію "Північного потоку-2" контракт точно не продовжать. Щодо того, чи ситуація з проєктом не посилить ескалацію, то Зеленський відповів: Росія почала війну у 2014 році, а тоді Україна не була в НАТО і мала прекрасні відносини з Москвою.
Актуально Це маскувальні операції, – Гончар пояснив заяву Росії про транзит газу Україною
Необхідно захистити енергетичну безпеку України та Європи
Тому я згоден, що така ймовірність ескалації є, але мені здається, що це не є для Росії причиною починати чи продовжувати військові дії,
– додав глава держави.
Зеленський наголосив, що головне питання у тому, що всі мають захищати контракти та енергетичну безпеку України та Європи загалом.
Важливо! Раніше у МЗС Росії заявили, що транзит газу Україною не припинять навіть після запуску "Північного потоку-2". Проте це триватиме лише до завершення дії контрактів.Що відомо про завершення "Північного потоку-2"?
Це трубопровід, який постачатиме газ в обхід України до Європи. Тривалий час будівництво газопроводу блокували потужні санкції США. Проте нещодавно жорсткі обмеження призупинили. У санкційний список потрапили судна та компанії, причетні до проєкту. Наразі трубопровід збудували на 95%.