Дали 16 років колонії: у Росії засудили заступника командира підрозділу батальйону "Айдар"

20 червня 2023, 15:32
Читать новость на русском

У Росії командира підрозділу батальйону "Айдар" Дениса Муригу засудили до 16 років колонії суворого режиму. Чоловіка затримали навесні 2022 року, закинувши "організацію незаконного збройного формування".

Українського військового судили у Ростові-на-Дону в тому ж суді, в якому влаштували "судилище" над полоненими азовцями. Про суд над Денисом Муригою повідомили російські ЗМІ, передає 24 Канал.  

Читайте також Росія розпочала "судилище" над полоненими з "Азовсталі", – ЗМІ

Що відомо про суд над Денисом Муригою

Розгляд справи Дениса Муриги у Ленінському суді в Ростові-на-Дону почали 19 травня. Того ж таки місяця росіяни внесли його до списку "екстремістів та терористів". Втім, затримали бійця батальйону "Айдар" ще навесні 2022 року. Він нібито "намагався перетнути кордон з Росією під виглядом біженця". При собі він мав паспорти України та Росії. 

Судили чоловіка за звинуваченням у "організації збройного формування та проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності". Також Муризі закинули "підрив мосту", який він нібито здійснив у Луганській області. За ці "злочини" йому присудили 16 років у колонії суворого режиму. 

Нагадаємо, що у тому ж суді окупанти нещодавно розпочали "судилище" над полоненими з Азовсталі. Росіяни стверджують, що на лаві підсудних тільки військові, проте родичі впізнали серед 22 людей і цивільних. 

"Судилище" над полоненими азовцями: що відомо

  • У Росії 15 червня почали "судилище" над захисниками "Азовсталі". Їм загрожує від 15 років незаконного ув'язнення. 
  • Спершу звинувачення висунули 24 військовим, проте двох з них вдалося обміняти на російських полонених. Серед 22 захисників "Азовсталі", що залишилися у Росії і постали перед "судом" восьмеро – жінки, що працювали кухарями у полку "Азов". 
  • У Офісі Президента  відреагували на злочин Росії та зауважили, що Червоний Хрест, який мав би завадити незаконному "суду", знову залишився бездіяльним. За словами Михайла Подоляка, "судилище" викликає тільки одну емоцію – огиду.