Забули, як користуватись: Світан пояснив, навіщо росіяни нині застосовують МіГ
Росіяни не підіймають носії "Кинджалів" у Криму, бо не мають для цього спеціальних інженерних служб обслуговування, які змогли б забезпечити роботу штурмовиків. Натомість винищувачі МіГ модифікації БМ патрулюють ситуацію у Криму та акваторії Чорного моря.
Навіть не патрулюють, а вчаться "якомога довше висіти у повітрі". Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.
Дивіться також В обхід санкцій: як приватні російські бізнес-джети продовжують літати
Усі завдання, які виконують МіГ
За словами Світана, імовірно, у Криму росіяни проводять заходи з підготовки літального складу, займаються перепідготовкою та надають допуски на польоти.
МіГ-31 давно нормально не використовувався. Тому льотний склад втратив вправність для "підтримки штанів" – так називають на льотному сленгу. Їм дають відповідні нальоти і вони проводять польоти: тренувальні, контрольні, провізні,
– пояснив військовий експерт.
Світан пояснив, які завдання нині виконують МіГ: дивитися відео
Тобто, російські пілоти виконують низку завдань у повітрі: заправка, зліт, посадка, політ по кругу, відпрацювання маршрутів, дозаправлення. Окупанти намагаються через авіацію контролювати ситуацію у Чорному морі.
Утім, винищувачі МіГ за потреби можуть також контролювати ситуацію на Близькому Сході завдяки дозаправленню у повітрі. Мовиться про Сирію та Середземне море, адже росіяни мають механізми проходу.
Як пояснив Світан, російські МіГ зосереджені у Чорному морі, позаяк виконують певні завдання, і, у разі зіткненні зможуть впасти у воду, а не на сушу.
Росіяни атакують територію України
- Сьогодні, 10 листопада, повітряна тривога в Україні тривала понад 3,5 години. Імовірно, тривале перебування російських винищувачів у небі МіГ-31К пов'язане із відпрацюванням завдань з дозаправлення у повітрі.
- Речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат пояснив, чому в західних областях України важче збивати "Шахеди". За його словами, починаючи з Хмельницької та Тернопільської області, місцевість є горбистою, що ускладнює збиття ворожих цілей. Адже "Шахеди" потрібно не лише чути дрон, його потрібно ще й бачити.
- Цієї ночі силами та засобами протиповітряної оборони було знищено 5 з 6 дронів "Шахедів" та одну ракету.