Розширення кримських санкцій проти Росії: яке їх значення
Розширення США і Канадою кримських санкцій проти Росії не будуть болючими для Кремля. Санкції накладені щодо кількох представників окупаційної влади Криму. Сумнівно, що вони мають активи в США чи Канаді.
Таку думку 24 каналу висловив представник у Kyivstratpro Тарас Семенюк.
Читайте також: Ротація в оточенні Путіна: Кремль змінює курс щодо України?
Ці санкції не зачіпають ні Путіна, ні російську економіку. Легенький мейк-ап, щоб освіжити санкційне обличчя Заходу. Шість років пройшло після анексії Криму, зазначив він.
США і Канада змушені хоча б якось реагувати на порушення Росією міжнародного права. Хоча всі прекрасно розуміють: напряму вплинути на Москву неможливо. Існує певний компроміс, що з Росією потрібно налагоджувати комунікацію і стосунки,
– переконаний Тарас Семенюк.
За словами міжнародника, введені санкції більше вимушена акція заради того, щоб бути в тренді. Адже світ не визнав Крим російським. Де-юре – це українська територія. Тому на відкритий Росією кримський міст без згоди з Україною світ повинен реагувати.
Нові санкції проти Росії – беззуба реакція Заходу. Залізниця між Росією і Кримом – не високотехнологічна структура. Не космічні технології. Росія замінить компанії, що потрапили через залізницю під санкції, іншими,
– зауважує Семенюк,
Читайте також: Проєкт рішення ПАРЄ: Росія, ймовірно, уникне санкцій
Також, вважає експерт, санкції не вплинуть на стосунки між США і Росією, які й так підірвані. Хоча взаємовідносини між США і РФ тривають. Посольства не закривають, дипломатичні місії працюють на високому рівні. Загалом, розповідає Тарас Семенюк, Вашингтон і Москва зацікавлені підтримувати високий рівень дипломатичних комунікацій – це ключ до переговорів. США не хоче воювати з Росією. А РФ ще більше цього не бажає. Між ними геополітичне шарпання.
Які нові санкції введені проти Росії? США включили до санкційного списку сімох "посадовців" анексованого Росією Криму, компанію "Гранд Сервіс Експрес" і її ген директора Олександра Ганова, що забезпечує залізничне сполучення між агресором та окупованим півостровом.
До санкційного списку Канади потрапили:
- Катерина Алтабаєва – так звана "голова Законодавчих зборів Севастополя" у 2016-19 роках, а тепер "заступниця" голови у цьому відомстві окупантів;
- В. Немцева – так званий "глава Закзборів Севастополя";
- Михайло Развожаєв – так званий "тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Севастополя";
- С. Даниленко – так званий "глава севастопольського виборчкому";
- К. Перкова – так звана "секретар комісії";
- Л. Бачова – заступниця Даниленка.