Розвідка відповіла на погрози Росії атакувати посольство США в Києві

24 червня 2022, 22:29
Читать новость на русском

В Головному управлінні розвідки Міноборони відреагували на погрози Росії завдати удару по посольству США в Києві. Там наголошують, що це ще один аргумент на користь того, що над Україною потрібно закрити небо.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони зазначають, що погрози Росії спрямовані на всі країни світу, які надають підтримку та допомогу Україні. Тому на такі слова закликають реагувати належним чином.

Зауважте Росія наказала замінувати порти Одеси та Очакова, щоб блокувати українське зерно, – розвідка США

Потрібно закрити небо над Україною

У розвідці наголосили, що погрози, які лунають з Росії вкотре змушують говорити про актуальність питання щодо закриття неба над Києвом та Україною в цілому.

Ця погроза спрямована як на США, так і на всі цивілізовані країни світу, які підтримують Україну у боротьбі з російським агресором. Відтак, вона вчергове актуалізує питання щодо необхідності закриття неба над Києвом та всією Україною,
– наголосили у розвідці.

У Держдумі говорять про удар по посольству США в Києві

У четвер, 23 червня, російські ЗМІ опублікували заяву заступника голови Комітету Державної думи з оборони Юрія Швиткіна. Саме він закликав вдарити ракетами по посольству США в Києві.

Аргументує ці абсурдні слова Швиткін тим, що нібито наданням зброї США намагаються "розв'язати третю світову". Так російський депутат пояснює надання Україні ракетних комплексів HIMARS.

Слова Швиткіна – абсурдні. Він сказав, що Росія нібито за мир. Саме тому країна-агресорка повинна завдати ракетного удару по посольству США в Україні. Проте загадкою лишається лише те, чи вони дійсно вірять у те, що ракетними ударами несуть мир.

Росію можуть визнати країною-спонсором тероризму

США готуються надати Росії статус країни-спонсора тероризму. Відповідну резолюцію уже схвалив комітет Сенату США. Якщо статус нададуть офіційно, то з росіян зможуть офіційно зняти дипломатичний імунітет.

Завдяки такому рішенню родичі жертв загарбників матимуть можливість звертатися по компенсацію до американських судів. Також визнані спонсорами тероризму Сирія, Ірак, Лівія, Куба, Північна Корея, Південний Ємен і Судан.

В Україні Росія має статус країни-терориста з неонацистським режимом ще від 14 квітня. Тоді відповідну постанову підтримала Верховна Рада.

Росія погрожує Литві, а Естонія просить про посилення безпеки

18 червня стало відомо про те, що Литва припинила транзит своєю залізницею підсанкційних товарів з і до Калінінграда – російського анклаву в Європі, який межує з Литвою та Польщею. З 22 червня було припинено транзит автошляхами.

Таке рішення Литви викликало істерику у Кремля. Там пропонують відкликати визнання незалежності Литви та відкрито погрожують. Наприклад, представниця МЗС Марія Захарова пригрозила "недипломатичною відповіддю", водночас Росія розпочала військові навчання в Калінінграді. Однак в МЗС Литві кажуть, що рішення про зупинку транзиту всього лише виконання санкцій ЄС.

Через те, що під час одних із навчань росіяни імітували удари по Естонії, очільниця уряду Кая Каллас заявила, що в Балтійських країнах потрібно збільшити військову присутність НАТО. Причиною цього глава уряду назвала те, що оборонні стратегії НАТО зараз враховують можливість перебування в окупації до 180 днів, однак провівши паралелі з Україною, Каллас зазначила, що це означатиме повне знищення для Естонії. Тому вона просить щонайменше 20 – 25 тисяч військових Альянсу для Естонії.

Цікаво – у Росії палає від статусу кандидата на членство в ЄС для України та Молдови: дивіться відео