РПЦ розірвала відносини з Константинополем: з'явилась перша реакція Кремля

16 жовтня 2018, 17:09
Читать новость на русском

У Кремлі висловили стурбованість розривом відносин Російської православної церкви з Константинопольським патріархатом і сподіваються, що інтереси РПЦ будуть враховані.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає "ТАСС".

Читайте також: Ми на правильному шляху: Порошенко вперше відреагував на розрив РПЦ з Константинополем

Ми, звичайно ж, дуже уважно і з великою стурбованістю спостерігаємо за тим, як розвиваються відносини між Російською православною церквою і Вселенським патріархатом. Це викликає нашу стурбованість. Ми сподіваємося на те, що все-таки мудрість переможе, але у той же час ми, звичайно, сподіваємося, що всі інтереси Російської православної церкви будуть дотримані,
– сказав речник Путіна.

Окрім того, він не уточнив, що має на увазі під "інтересами РПЦ".

"Щодо інтересів РПЦ – сама церква повинна давати пояснення. Ми не можемо втручатися в церковні справи", – додав Пєсков.

Він також зазначив, що православ'я – "одна з основних релігій у Росії", тому уряду РФ не байдуже, як розвиваються відносини РПЦ з іншими церквами.

15 жовтня Російська православна церква оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. До такого кроку РПЦ вдалась після засідання Вселенського патріархату 11 жовтня у Стамбулі, на якому було ухвалене рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні, яка має бути створена в недалекому майбутньому.

В офіційній заяві на сайті РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене "у зв'язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви". За молитви в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителям РПЦ пригрозили покаранням, а віряни будуть змушені визнати "гріх" на сповіді.

В УПЦ КП ухвалене Синодом у Мінську рішення назвали повторення політики Кремля з "самоізоляції".

Що таке євхаристійне спілкування?Євхаристійне спілкування означає канонічну єдність церков і можливість для їхніх вірян безперешкодно брати участь у церковних таїнствах в іншій церкві.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО ВІДНОСИН РПЦ І КОНСТАНТИНОПОЛЯ: ХРОНОЛОГІЯ