А взагалі дипломатичні відносини будуються на домовленостях, договорах, угодах.

Читайте також: У Держдумі істерично відреагували на указ Порошенка щодо протидії інформаційній агресії Росії

З часів, коли дрімучий ліс став Московією, українська та російська сторона домовлялися. Спочатку завжди було слово, і слово це було на папері, і завіряли це слово обидві сторони. І якщо українська своє слово тримала, то російська йшла в обхід.

Найскандальнішим першим договором був Переяславський, 1654 року. Богдан Хмельницький з московським царем Олексієм І домовилися разом воювати проти спільних ворогів. За Гетьманатом залишалися всі можливі права, крім одного нюансу — Запорізьке Військо переходило під "високу руку" царя. З широкою автономією, звісно. І з цим всім можна було жити, але не пройшло і року, як Московія атакувала Січ. Що було далі, всі в курсі — кріпацтво, русифікація, ярмо на кілька століть.

Коли Російська Імперія розвалилася, почалася Перша Світова, "Великий брат" знову взяв курс на Україну. Радянська Росія, можливо, дійшла б до Києва у той час, якби не бій під Крутамистуденти ціною своїх життів затримали Червону Армію і 9 лютого 1918 року в Брест-Литовську вдалося підписати мирний договір, який зобов'язував Росію визнати незалежність УНР. Але всі вчили історію в школі і знаємо, що незалежними ми тоді не лишились. Росія знову порушила домовленості.

З розпадом СРСР дипломатія знову стала актуальною, договори й угоди заключалися і заключалися між Україною та РФ. І систематично порушувалися. Звісно, не з нашого боку.

Особливо розчулює "Договір про дружбу, співробітництво і партнерство" від 31 травня 1997 року. Ви тільки послухайте:

Високі Договірні Сторони будують відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.

Як пісня!

І от 18 січня Верховна Рада приймає Закон про реінтеграцію Донбасу. Туди була внесена поправка, яка скасовує дружній договір. Але врешті-решт поправка залишилася за бортом Закону.

Знову і знову Росія не виконує зобов'язань. А ми продовжуємо дружити?

Читайте також: У Кабміні відзначилися гучною заявою щодо поїздок до Росії на ЧС з футболу