Ніколи би не повертався до цієї теми, якби не включивши вранці ТВ знову не був змушений уткнутися носом в фінал-апофеоз з прапорами, сценами тільки цього разу десь на словацькому кордоні.

Безвіз – штука хороша і корисна. Я про це завжди говорив. Ну, там фрази на кшталт "безвіз народився, славімо його" – це явний треш і несмак, але сам безвіз – хороша річ.

Що некорисно – це коротка пам'ять. Усім, хто не поледачився подякувати Петру Порошенку за безвіз, а зігнані розпорядженнями адміністрації свята з Порошенком на сцені саме і підказували нам усім, кому ми маємо подякувати (почуття огиди вже давно не дозволяє мені слухати Порошенка, але цікаво у нескінченних промовах він згадав імена тих десятків дипломатів і службовців, що майже десятиліття вкалували на темі безвізу?), хочу нагадати лише одну фразу: "Можливість вільно подорожувати до Європи дасть якнайшвидше запровадження безвізового режиму з ЄС протягом уже першого року мого президентства".

Тому коли подорожуватимете Європою без віз – насолоджуйтесь. Але коли говорите про штучно створювані владою інформаційні істерії, то не забувайте першоджерела – що ця влада на чолі з Порошенком обіцяла, а що зробила. Є різниця.

Тепер будемо очікувати реалізацію ще однієї передвиборчої обіцянки Петра Порошенка – початок переговорів про членство в ЄС до кінця його президентства. Непогано аби вже до кінця цього року.

І тим, хто вже зовсім осолов'їв від подарованого Порошенком щастя безвізу нагадаю ще одну цитату: "У той же час, громадяни України не зможуть почуватися у безпеці, поки ми не врегулюємо наші стосунки з Росією. Використаю повною мірою весь свій дипломатичний хист та політичний досвід, щоб забезпечити деескалацію конфлікту, уникнути війни та зберегти мир, знайти прийнятні способи співпраці з Росією, насамперед економічної – але з урахуванням незворотності нашого європейського вибору та територіальної цілісності України".

Тому не радійте надто цитатам "про нємитую Расію" і театральним прощанням з нею. Політика Порошенка зводиться не до того, щоб розпрощатися з нею. А – щоб домовитися, "врегулювати стосунки" і знайти прийнятні способи співпраці. Тому і війна здається нескінченною.

А безвіз – це і справді добре.