Зберіглась тенденція пошуку нових політичних лідерів: Саакашвілі, Савченко, і, якби Трюдо заявив, що залишається в Україні, то і він уже через місяць мав би якщо не перший, то другий рейтинг в державі. Тенденція пошуку нових лідерів, запит на швидкі зміни – саме це збереглося в даному сезоні та продовжиться і надалі.

Коаліція без маленьких демократичних союзників так на повну і не запрацювала, що яскраво показав останній тиждень, та і все півріччя в цілому. Рада перетворилася на додаток Адміністрації Президента, який працював із ефективністю ККД не більшою ніж паровий двигун. Продемонструвавши, як працювати не треба. Адже повних робочих днів за це півріччя було не більше 20.

Виборів у "ОРДЛО" не буде, і восени проголосувати вони не встигнуть. Немає компромісу на Міжнародному рівні. До того ж, Путін наразі вичікує зміни політичних еліт у ЄС і США. А вже з новими лідерами буде намагатися вирішити питання Криму та Донбасу.

У Парламенті введено низку інновацій:

  1. Нова форма стеження за кнопкодавством – запущенний дрон, який показав що більше 60-ти карток голосує за відсутніх депутатів. Це дійсно викликає дуже багато питань до коаліції та низької політичної культури народних обранців.
  2. Нова форма протесту – мирний спротив Радикальною партією.
  3. Чого раніше не було і що стало повною неочікуваністю: розпочався процес дефрагментації великих політичних проектів, зокрема, це створення нових політпартій. У частині з яких спостерігається намагання відійти від партій лідерського типу. Результат очікуємо не раніше осені.

Політика закінчиться у Верховній раді, але не закінчиться на вулицях країни, це і хресна хода, і тарифні протести Тимошенко. Це і самоутвердження Гройсмана на посаді, який уже наближається до звітної дати, а видимих результатів немає.

Корупція

Це був сезон медійної боротьба із корупцією, коли було дуже багато шуму, але жодна справа не була доведена до кінця.

З однієї сторони це фактори спричинені перехідним періодом, з іншої – це демонстрація недореформ у судовій системі та прокуратурі. Через що це все можна описати, дуже популярною в останні дні історією: уся боротьба схожа на рибалку, коли рибу ловлять, фотографуються і відпускають на волю!

Загадки фіналу політсезону

Чим закінчиться хресна хода? Чи не буде барикадування в Лаврі? Чи не буде силового протистояння? І яка із партій остаточно очолить православний рух? Чи не означає затримання сина Черновецького ключем до контролю над бізнес крилом Порошенка? Кононенко, Березенко, Довгий – вони всі були в команді БЛЧ! Чи розхитає БЮТ та Опоблок політичну стабільність і чи зможуть вони вибороти перевибори вже у цьому році?!

Рада розійшлась, але осад залишився. Далі буде...

Читайте також: Волинська трагедія: жити в мирі з поляками чи ворогувати – обирати нам