Коли у Києві гримів фінал Євробачення та люди отримували задоволення від сучасних музичних виконавців, терористи, підтримувані Російською Федерацією, обстріляли українську Авдіївку. Внаслідок цього загинули двоє українських батьків, залишивши сиротами двох неповнолітніх дітей. Такі цинічні злочини з боку сепаратистів вже нікого не дивують.

Але зміг вчергове здивувати Слідчий комітет Росії, який вчергове порушив кримінальні справи проти українських військових, підозрюючи їх в обстрілі окремих регіонів Донбасу. Росіяни звинувачують наших військовослужбовців не просто в обстрілах, а навіть вбивстві мирних громадян Донбасу.

Читайте також: Як Росія отримала порцію "холодного душу" після зустрічі Лаврова і Трампа

Принаймі, саме так подають це кремлівські ЗМІ. Крім того, Росія надзвичайно зацікавлена у тому, аби Україна якнайшвидше ратифікувала так званий Римський статут.

Цей самий статут – не що інше як міжнародний договір, який був прийнятий 1998 року та створив Міжнародний кримінальний суд. Нюанс полягає у тому, що якби Україна ратифікувала Римський статут прямо зараз, Росія негайно обернула би десятки кримінальних справ, які вона порушила проти українських військових, що відстоюють незалежність України на Донбасі та борються проти сепаратистів та російсько-терористичних військ, на вимоги екстрадиції наших героїв.

Така собі гібридна тактика, заснована на нормах міжнародного права. Прикметно, що сама Росія ратифікувати цей документ геть не збирається, адже в такому випадку їй би довелося віддати своїх людей у погонах за вчинення військових злочинів у Чечні.

Крім того, під гарячу руку російської каральної машини потрапив колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Його росіяни, як це не дивно, звинувачують у злочинах саме на територій Чеченської республіки. Відповідно до вироку Єйського суду в Росії, Яценюк особисто з автомата Калашникова застрелив – увага! – 30 та поранив ще 13-х російських військовослужбовців під час бойових дій в місті Грозний.

Читайте також: В чому різниця між українським та російським відзначенням 9 травня

Цікаво, що на думку російських слідчих, український політик діяв у складі озброєної банди під назвою “Мрія” та атакував російських федералів на території президентського палацу та площі Мінутка у 1994-1995 роках.

Враховуючи рівень державної маячні в РФ, не здивуюсь, якщо виявиться що банда “Мрія” в уяві російських слідчих прямо походить від однойменного банку, який колись належав Петру Порошенку. І навіть може виявитися, що українські горлорізи Яценюк і Порошенко мочили російських федералів пліч о пліч, наспівуючи відому пісню українських повстанців “лєнта за лєнтою набої подавай”.

Так це було чи ні, дізнаємось від російських фейкометів вже невдовзі, а поки міністерство внутрішніх справ України відкинуло намагання російської Феміди оголосити Арсенія Яценюка у міжнародний розшук по лінії Інтерполу за фактом відвертої фальсифікації доказів. Сам Яценюк назвав провокацію росіян спробою дискредитації тих політиків, які не просто розмовляють, а борються проти російської агресії.

Між тим, кремлівський Доктор зло, він же за сумісництвом президент Володимир Путін знову повернувся до риторики трирічної давності. І знову, як у часи захоплення українського Криму, ні сіло ні впало назвав українську владу “киевскими властями”.

Читайте також: Яким чином українцям вдалося домогтися відставки Аграмунта

Нагадаю, що така специфічна риторика за задумом російських пропагандистів, мала свого часу продемонструвати, що Україна є так званим failed state, себто неспроможною державою. І тому вона ніби розколюється, і через це є окрема в лапках “київська влада”, “донецька”, а також “кримська” чи “одеська”.

На перший погляд, це незначні дрібниці, хоча насправді це є частиною однієї великої стратегії з розколу України, якої так прагне Москва. Тому відродження “доброї старої” риторики не є збігом.

Хоча у цьому випадку у Путіна і були вагомі підстави. У російського президента, якого мучають постійні комплекси, стався напад відвертих ревнощів до успішного проведення фіналу Євробачення у Києві. А тут ще й довгоочікуваний безвіз, від якого колотить усю так звану російську еліту. Але як кажуть українці, нам своє робить!