Зокрема, ордени "За заслуги" від президента отримали народний депутат Олександр Герега та чернігівський мер Владислав Атрошенко. Обидва вони у Верховній Раді минулого скликання були членами фракції "Партії регіонів", а в розпал Майдану Герега та Атрошенко разом з іншими регіоналами голосували за так звані "диктаторські закони". Пам’ятаєте ці закони?

Оточення Віктора Януковича, щоб придушити тоді вуличні акції протесту, запропонувало Верховній Раді прийняти жорстокі зміни до законодавства, які робили б будь-який громадський виступ просто незаконним. Зокрема, громадянам заборонялося їздити в автоколонах більше п’яти авто. За порушення – штраф та конфіскація машини. При цьому, закон поширювався і на весільні та похоронні процесії. Далі всі Інтернет-медіа та блогери мали офіційно зареєструватися, тобто отримати дозвіл від держави на роботу. В іншому випадку – великий штраф та конфіскація техніки.

Читайте также: Про бурштинову лихоманку під куполом Верховної Ради

Проведення мітингу, як в Росії, мало узгоджуватися з владою. За порушення – арешт. На мітингах заборонялося надівати шоломи чи маски. За порушення – арешт. Блокування державних споруд ставало злочином. За порушення – п’ять років в’язниці. За збирання інформації про міліціянтів та суддів – арешт. Телефонні сім-картки мали продаватися тільки за паспортами. Ну і ще багато різних прекрасних змін, які робили життя українців таким же вільним, як в Туркменістані чи Білорусі.

Звісно, всі ці норми грубо порушували засади Конституції, яка проголошує свободу і людську гідність основними цінностями. Але "батя" грюкнув кулаком і депутати-регіонали, серед яких Герега та Атрошенко, в абсолютно незаконний спосіб шляхом підняття рук схвалили ці драконівські поправки, зґвалтувавши таким чином Конституцію. Щоправда, тодішньому президенту ці диктаторські закони аж ніяк не допомогли.

Ну а тепер вже нинішній президент відзначає на День Конституції двох учасників цього знущання з основних законів. Як там написано в указі Порошенка? "За значний внесок в державне будівництво, соціально-економічний розвиток України та високий професіоналізм". При цьому, що цікаво, державне будівництво один з нагороджених – народний депутат Герега – розуміє дещо по-своєму.

Читайте также: "Барани" в овечих шкурах: остаточний провал поліцейської реформи

Як з’ясували наші колеги, свої будівельні супермаркети "Епіцентр" в анексованому Криму Герега не закрив, а змінив на них вивіски і перереєстрував по російському законодавству, платить на півострові податки вже в бюджет країни-окупанта. Справжній державник, нічого сказати. Питання тільки в тому, яку саме державу пан Герега розбудовує.

Ну і це ще не все. Бо є ще одна родзинка нагородного указу президента Порошенка – орден "За заслуги" вручено Костянтину Кулику – колишньому скандальному військовому прокурору зони АТО, якого Національне антикорупційне бюро обвинувачує в незаконному збагаченні. У Кулика, який все життя пропрацював в прокуратурі, знайшлися раптом дві величезні і дуже дорогі квартири в центрі Києва, два джипи та мільйони гривень готівкою. Майно, традиційно для прокурорів, записано на молоду дружину і стареньку мати, які раптом стали бізнес-геніями і утримують своєю невтомною працею прокурора Кулика.

Читайте также: Про свято безвізу з гострим присмаком "совка"

Його справа, до речі зараз слухається в суді. Але це не стало перешкодою для президента включити такого скандального кадра, який в одному кроці від тюремної лави, в список нагороджених. І в цьому немає нічого дивного. Адже державні нагороди з рук українських президентів були дискредитовані вже давно. Згадати, наприклад, орден Ярослава Мудрого, яким екс-президент Ющенко нагородив космічного мера Черновецького. Чи звання Героя України, яке отримав скандальний регіонал Юрій Бойко. Тому не дивуйтеся, якщо на наступне державне свято якусь медальку від президента Порошенка отримають відомі корупціонери Юра Єнакієвський або Микола Злочевський – "За значний особистий внесок".