Луценка спитали, чому Генпрокуратура вже за його керівництва закрила кримінальні провадження проти Юрія Іванющенка, більш відомого як Юра Єнакієвський. Саме Іванющенка називали "смотрящім" від Януковича в багатьох сферах економіки. Луценко відповів, що стосовно Іванющенка прямих доказів у слідства сьогодні немає. Бо всі докази про розкрадання Іванющенком бюджетних коштів опинилися на окупованій території Донбасу, а без них довести провину соратника Януковича неможливо.

Дуже дивно, адже один з доказів по справі Іванющенка сидів в залі Верховної Ради просто навпроти Луценка під час його доповіді з трибуни.

Депутат Олег Недава

І звунь цей доказ Олег Недава. Він народний депутат від "Блоку Петра Порошенка". До приходу в парламент Недава очолював підприємство "Карпатибудінвест", а власником цього підприємства був ніхто інший як Юра Єнакієвський. Тобто Недава працював у Іванющенка найманим директором.

В часи Януковича очолювана Недавою фірма отримала близько 200 мільйонів доларів на утеплення шкіл, дитячих садочків та лікарень по всій країні. Гроші були перед цим передані Україні від уряду Японії в межах Кіотського протоколу по зменшенню викидів парникових газів. Японці віддали ці кошти уряду Азарова, щоб той утеплював об’єкти соціальної сфери, і відтак менше палив мазуту та вугілля, які забруднюють атмосферу. Уряд Азарова передав японські мільйони фірмі Іванющенка-Недави, щоб та утеплювала школи, садочки та лікарні. Але, як ви можете здогадатися, так цього і не зробила. Розчинившись в повітрі, як парниковий газ, з усіма японськими мільйонами.

Читайте также: Антикорупційна спецоперація, або Ганебні спроби врятувати дискредитованих корупціонерів

Одразу після Майдану проти Іванющенка та фірми "Карпатибудінвест" за крадіжки кіотських грошей були порушені численні кримінальні провадження. За це за кордоном на Юру Єнакієвського навіть було накладено санкції та оголошено в міжнародний розшук.

Аж ось спочатку Петро Порошенко стає президентом України, потім на виборах до Верховної Ради блок його імені входить до парламенту. І серед депутатів, які потрапили до фракції БПП, ми бачими Олега Недаву. Того самого підлеглого Іванющенка, який брав участь в шаленому розкраданні кіотських грошей в часи Януковича. Примітно, що керівником народного депутата вже у Верховній Раді став Юрій Луценко, який на той час очолював фракцію БПП.

Недава у фракції "Блоку Петра Порошенка" голосує так, як треба. А згодом Генпрокуратура вже під керівництвом Луценка закриває всі кримінальні провадження проти Іванющенка, його знімають з розшуку та скасовують всі санкції. І тепер Іванющенко може насолоджуватися свободою і витрачати чесно вкрадені в українців сотні мільйонів доларів, як йому заманеться.

Читайте также: Право на правду. Как действует тайная медиа-империя Порошенко

Отож, як виявляється, у нинішнього генпрокурора недолік не лише в тому, що він не має юридичної освіти. Більше того, він ще має погану пам’ять. Бо він вже не вперше заявляє про злочини Іванющенка, поки знаходиться в опозиції. І геть про них забуває, прийшовши до влади. Подивіться це відео 2011-го року. Тоді Юрій Луценко був заарештований режимом Януковича і заявляв шокуючі речі на адресу Іванющенка.

Через п’ять років Юрій Луценко стане Генеральним прокурором України і геть забуде про вчорашні звинувачення на адресу своїх ворогів. Тому не дивуйтеся, коли генпрокурор оголосить про сотні нових порушених кримінальних проваджень і не зможе пригадати жодного зловмисника, який сів би за ґрати. Пам’ять цієї людини працює дуже вибірково. Ми ж пам’ятаємо все.