Система протиповітряної оборони зробить повномасштабний російський наступ занадто дорогим для будь-якого російського уряду.

Читайте також Переговори Байдена та Путіна: логіка проти "зради"

Чому саме вона?

  • Без домінування в повітрі повномасштабний наступ росіян буде мати непідйомну військову і політичну ціну для Кремля. За останні роки українська армія перетворилася в потужну силу, впоратися з якою з прийнятними втратами без тотальної переваги в повітрі не є реалістичним. Але створення сучасної протиповітряної оборони настільки дорогий проєкт, що без тотальної підтримки українського суспільства реалізувати його буде вкрай складно.
  • Ціль, яку можна реалізувати в середньостроковій перспективі, але підтримка якої буде актуальної щонайменше найближчі сто років. Ми ж не віримо, що наступний президент Росії буде добрим пухнастим лібералом?
  • Конкретна ціль, з конкретною ціною і строками, а о прогресі може щорічно звітуватися кожен уряд.
  • Зрозуміла всім від патріотів до байдужих до всього на світі: не хочеш, щоб одного разу твою домівку, дорогу на роботу чи гіпстерську кав'ярню розбомбили? Підтримай протиповітряну оборону.
  • Тягне за собою купу інших необхідних державі реформ. Адже це суперціль, яка потребує величезної інвестиції грошей, а відтак потужної економіки. А для потужної економіки потрібні реформи. Ефективна бюрократія, щоб протиповітряну оборону спланувати і реалізувати. Державні політики, що сприяють розвитку бізнесу, який генерує податки, необхідні для втілення проекту. Судова і антикорупційна реформи, щоб ці податки не розграбували.

Читайте також Водійська "культура" як маркер "бар’єрного" суспільства

Результат того вартий

І так, це складно і довго. І доведеться за це платити. Але дозволить нам і нашим дітям спокійно спати в незалежній Україні, яка є невід'ємною частиною західної цивілізації.

І припинити хвилюватися нам новинами про чергове психічне загострення чергового володаря Кремля.

Як оновилося українське військо за останній рік: дивіться відео