Ми перейменували вулиці й міста, поприбирали на смітники і в музеї комуністичну атрибутику. І спостерігаємо, як в Росії цілують ікони зі Сталіним.

Читайте також: Депутати в Одесі відсвяткували незвичний корпоратив: назріває гучний скандал

Але скоро декомунізація добереться і до тих ікон: ФІФА досягла домовленості з Російською Федерацією щодо "тимчасової декомунізації" міст, де буде проходити Чемпіонат світу з футболу у 2018 році. У ФІФА заявили, що "неприйнятно, щоб глядачі з Угорщини, Німеччини, Чехії, України та інших країн, які постраждали від радянського режиму, приїжджали і селилися на вулицях імені Леніна, Сталіна, Люксембург або будь-яких інших діячів режиму".

Звісно, Путін зітхнув, пнув найближчого до себе Леніна і почав декомунізацію...

Серйозно? Ні, Росія піде іншим шляхом: вулиці тимчасово перейменують, Ленінів та інші пам’ятники упакують в куби, на яких розмістять рекламу Чемпіонату. Серпи з молотами чимось завісять. А мавзолей? Він і так куб. Можливо, його помістять у ще один куб. Чи паралелепіпед, щоб ніхто не здогадався. А може просто покладуть всередину когось іншого, можна й живого, аби не був комуністом і вмів міцно й довго спати.

Та цікаво інше: у ФІФА зазначили, що є російські міста, яким ідея позбавлення від радянського минулого прийшлася до смаку, наприклад, Єкатеринбург: "влада Єкатеринбурга вирішила позбутися тоталітарної символіки не тимчасово, а на постійній основі. Це російське місто вирішило, що наші вимоги відповідають його прагненням, і ми це можемо тільки вітати". Ми теж привітаємо, якщо ці слова підтвердяться реальними справами.

Про російські обіцянки-цяцянки ми знаємо добре, але хочеться побачити російських Ленінів якщо не на смітниках, то хоча б у рекламних кубах.

Читайте також: У Росії встановили картонний пам’ятник "піксельному" Леніну