Їх зустріли, як і всі нові бригади: обстрілами і активністю диверсійно-розвідуальних груп. Щоб одразу відчули, де вони опинилися.

Майже два тижні нова 10-та окрема гірсько-штурмова бригада (ОГШБ) знаходиться на передовій в районі Мар'їнки-Красногорівки. На жаль, в бригаді за такий короткий термін на передовій вже знають, що таке втрати. Але і ворог також відчув, що зайшли хоч і новачки, але прицільні.

Та новачки вони лише на цій ділянці фронту. Хоча 10-та ОГШБ молода (створена у жовтні минулого року), але військові, які бачили війну у Дебальцевому, точно знають, як "говорити" з ворогом.

Бійцям цієї бригади дісталася одна з найактивніших ділянок передової: відстань до ворожих позицій – від 300 метрів до 1 кілометра – говорить сама за себе. До того ж, чим менша відстань, тим небезпечніша діяльність ДРГ. А там, де, здавалося б, легше, бо ворог далі, ділянка танконебезпечна.

Військові не скаржаться ні на що. Вони у бойовому настрої. Єдине, чого не можуть не попросити – нічна оптика. Не дістає тепловізорів і у розвідці, і на опорних пунктах. А ще, снайперам потрібні тепловізійні приціли. До цього стимулює ворог, який посилює роботу своєї розвідки і снайперів. Наші ж повинні бути на рівні.

Минула доба довела, що і нам в тилу потрібно активізуватися для допомоги. Вночі в районі Красногрівки і Мар'їнки працювали ДРГ. А обстріли зі стрілецької зброї, гранатометів і мінометів стали буденними не лише в цьому районі. Але так би хотілося, щоб до цього ніхто не звикав.

Щоб придбати хоча б по одному тепловізору, який коштує 2500 доларів і тепловізійному прицілу за 3150 доларів, треба починати працювати вже зараз.

Дар'я Бура, проект "Повернись живим"

Приват: 5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій

Всі реквізити і контакти тут.

Читайте також: Три слова, яких не можна говорити волонтерам