Зима почалася як завжди несподівано. В ніч на Святого Миколая. Минулого року в цей день відбулася приватизація банку "Приват". У цьому – пішов сніг. Причому, майже по всій Україні.

Читайте також: Снігопад у Києві: Кличко відзначився важливою заявою

Місто Київ пам'ятає березень 2013 року. Андріївський узвіз став місцевим Буковелем, а тогочасний в.о. міського голови Олександр Попов пропустив потужний удар по рейтингу. У ніч на 19 грудня мер Кличко був недалеко від того, щоб повторити "подвиг" свого попередника. Розлючені блогери писали, що працює лише 1/3 снігової техніки міста. Втім, на ранок апокаліпсису не трапилося. На 24 грудня планується мітинг опонентів Міхо Саакашвілі. Сподіваюся, що сніг на той час не розтане і будь-які конфліктні ситуації не будуть агресивнішими, ніж гра в сніжки.

Траса з Києва на Одесу стала справжньою ареною гладіаторів. Замість бійців, щоправда, змагалися Київська, Черкаська, Одеська, Кіровоградська та Миколаївська області.

Губернатор Черкаської області Юрій Ткаченко, схоже, взяв почесне п'яте місце між п'яти областей. Як пишуть очевидці, фури не пробилися через сніг та перегородили дорогу. Тисячі людей повертали назад, або змушені були ночувати в машинах. Це було відзначено "горіхами" від Гройсмана на селекторній нараді та "незлими, лагідними" постами місцевих блогерів.

Від Олексія Савченка з Миколаївщини особисто я чекав подвигів у стилі Термінатора.

Особливу цікавість викликала дорога Одеської області. Техніка виїхала за дві години до початку снігопаду. Очевидно, одеський губернатор Максим Степанов читає прогнози, і не дарма чи не щотижня проводив наради з "відкручуванням голів" про готовність до зими. Примітно, що у січні 2016 тодішній губернатор Саакашвілі зустрів снігопад у довіреній області під час Антикорупційного форуму… у Харкові. Губернатор Максим Степанов не отримав ні подяки прем'єра, ні оплесків екзальтованих прихильників, але водії, напевно, йому були вдячні.

Вцілому, сніг – ознака спаду політичної активності. І це добре. Варто докласти всіх зусиль, щоб і проблеми України навесні розтанули.

Читайте також: У Порошенка оприлюднили лист від Саакашвілі