Поважаємо територіальну цілісність і суверенітет Китаю, хотіли б цього у відповідь, – Зеленський
Україна поважає Китай, його територіальну цілісність і суверенітет. Наша держава хотіла б цього ж у відповідь.
Про це на пресконференції заявив Володимир Зеленський. Також президент наголосив, Україна ніколи не казала, що Китай нам ворог, передає 24 Канал.
Дивіться також Якщо він поважна людина, то не буде цього робити, – Зеленський про Сі Цзіньпіна
Зеленський про Китай
Український лідер зауважив, що ми поважаємо Китай, завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет цієї держави.
Усе, що ми хотіли, – щоб Китай поважав територіальну цілість України й наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності, життя і ваш вибір. І хотіли б, щоб Китай робив те саме. Не більше. Хотілося б і не менше,
– наголосив Зеленський.
Також президент додав, що Китай дуже серйозна держава. Вона має політичний і економічний вплив на Росію. Реальний вплив. Тож Китай міг би допомогти Україні.
"І тому дуже хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є в китайської сторони, були в нашому діалозі. Я не можу сприймати пропозиції просто через медіа. Це неправильно", – наголосив український лідер.
Ідеться про тисячі жертв, захоплені території, спалені домівки. Тож глава держави не може сприймати дуже серйозно те, що лідер тієї чи іншої держави або його представники передали в медіа. Адже ми говоримо про закінчення війни.
Україна ніколи не казала, що Китай – наш ворог. Я завжди говорю, що в України ворог один – Путін, бо саме він напав на нас. Що стосується друзів, то, я вважаю, що друзі – це ті, хто допомагає тоді, коли складно. І я хотів би, щоб Китай був другом для України,
– наголосив Зеленський.
Також президент додав, що Китай з Україною були серйозними економічними партнерами. Він пояснив: "були" не через те, що припинили економічні відносини, а через те, що російський диктатор заблокував Чорне море, а в нас був найбільший обсяг в агропромисловому комплексі. Путін зупинив і зменшив товарообіг між нашими державами. І це дуже важливо.
Володимир Зеленський зауважив: коли сказав, що Китай "інструмент", говорив про конкретні речі.
Путін дезінформаційно або неважливо ще як зробив усе, щоб представники Китаю працювали з дипломатичними установами інших країн, щоб ті скасовували свою присутність і підтримку України, а приєдналися до китайсько-бразильських пропозицій,
– заявив глава нашої держави.
Президент додав, що це неправильно. Також він зазначив, що кожна країна й кожен лідер мають право на свою позицію, не ламаючи інших.
Треба поважати одне одного. Все, що я хочу, щоб ми поважали одне одного. Усе, що я хочу, – миру своїй країні,
– підсумував Зеленський.
Зверніть увагу Розпочався другий день Саміту миру у Швейцарії: найцікавіші заяви країн-учасниць
Україна відкрита до діалогу з Китаєм
- Напередодні, 15 червня, на полях Саміту миру у Швейцарії Андрій Єрмак зазначив, що Україна відкрита до діалогу з Китаєм та іншими великими країнами. Головне – щоб їхні цінності збігалися з нашими.
- Глава ОП зазначив: "Як сказав президент в Італії 2 дні тому, якщо наші принципи справедливого миру, територіальної цілісності, гуманітарних питань і ядерної безпеки співпадають, цей діалог буде. Ми відкриті, що долучалися такі потужні країни, як Китай тощо".