Відповідаючи на запитання кореспондентки 24 Каналу перед Самітом миру Андрій Єрмак зазначив, що нині КНР немає на заході. Однак Україна готова до діалогу.

Дивіться також Нових "Мінська" та "Будапешта" не буде, – ОП про контакти з Росією щодо мирного плану

Україна готова долучити до діалогу Китай

Єрмак дав зрозуміти, що діалог з Китаєм буде, якщо принципи Пекіна та Києва щодо територіальної цілісності, гуманітарних питань і ядерної безпеки збігаються.

Як сказав президент в Італії 2 дні тому, якщо наші принципи справедливого миру, територіальної цілісності, гуманітарних питань і ядерної безпеки співпадають, цей діалог буде. Ми відкриті, що долучалися такі потужні країни, як Китай тощо,
– сказав Єрмак.

Дивіться також Треба залучити Росію, якщо ми хочемо направити процес до миру, – президентка Швейцарії

Що передувало

  • 15 червня у Швейцарії стартував Саміт миру. Він триватиме 2 дні. На нього запросили лідерів 160 держав, включно з Китаєм. Не запросили лиш Росію.
  • 31 травня стало відомо, що представники Китаю не будуть на саміті через те, що там не буде Росії.
  • Нещодавно заступник очільника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже планує проведення другого Глобального саміту миру. У ньому зможе взяти участь Росія, якщо "країни, які поділяють спільний план, розроблений Україною та союзниками, будуть готові доносити це до країни-агресора і вона не диктуватиме своїх умов, а слухатиме співтовариство".