Що Україні важливо отримати від саміту НАТО: політтехнолог назвав 2 ключові моменти
У Вільнюсі 11 липня розпочнеться саміт НАТО. Для України важливо отримати гарантії на перехідний період, поки наша держава не вступила до Альянсу. Також потрібно знати чіткі критерії, що означає "закінчення війни".
Таку думку 24 Каналу озвучив політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, фраза "закінчення війни" у цьому випадку – дуже небезпечна.
Читайте також Все залежатиме від ситуації на полі бою, – ОПУ про візит Зеленського на саміт НАТО
"Після закінчення війни" – дуже небезпечна фраза. Тоді Росія скаже: "Вона ніколи не закінчиться. Ми будемо по вас стріляти, дрони запускати раз на місяць, тому Україна ніколи не вступить до НАТО", – пояснив політтехнолог.
У дипломатів багато роботи
Як переконаний Тизенгаузен, те, що генсек НАТО Єнс Столтенберг ще рік буде на посаді, – гарна новина для України. Посадовець робив проукраїнські заяви та говорив, що Україна повинна стати членом Альянсу.
Зверніть увагу! Останніми місяцями не вщухають дискусії, хто може стати новим генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу. Водночас міжнародні видання переконані, що на цій посаді залишиться чинний генсек Єнс Столтенберг.Членство України в Альянсі підтримує 21 держава з 31. Водночас при вступі будуть труднощі, адже, до прикладу, Угорщина має право не допустити Україну до НАТО. Зараз Угорщина та Туреччина так само чинять із вступом Швеції.
Тому у дипломатів дуже багато роботи. Я неодноразово говорив, що у всіх країнах Альянсу у нас повинні бути призначені висококваліфіковані посли, які зроблять цю підготовчу роботу,
– додав він.
Тизенгаузен про вступ України до НАТО: дивіться відео
Саміт НАТО у Вільнюсі: останні новини
- Речник Президента України Сергій Никифоров повідомив, що рішення про візит українського лідера Володимира Зеленського на саміт НАТО у Вільнюсі ще не ухвалили. Все залежатиме від ситуації на полі бою.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні саміту повідомив, що мав гарну розмову із Володимиром Зеленським. Він підкреслив, що у Вільнюсі члени Альянсу ухвалять рішення щодо посилення підтримки на довгострокову перспективу, оновлення політичних зв'язків і наближення України до НАТО.
- Варто зауважити, що канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав головну умову повноцінного вступу України до НАТО. Мовиться про завершення війни з Росією. Подібну думку мають ще кілька союзників Німеччини по Альянсу.