Про це заявив федеральний канцлер Олаф Шольц. Подібну думку мають ще кілька союзників Німеччини по Альянсу.

Цікаво На Сході – дуже складно, на Півдні – просуваємось, – Маляр розповіла про бої на фронті

Шольц назвав головну умову вступу України в НАТО

За словами Шольца, Німеччина є однією з ключових країн, які мають опрацювати всі гарантії безпеки для нашої держави.

Попри ці застереження, говорити про вступ України до НАТО можна лише після припинення всіх територіальних суперечок. Це обов'язкова умова,
– наголосив канцлер.

Варто зауважити, що раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг також заявляв, питання вступу України не розглядатиметься, допоки на її території триває повномасштабна війна.

Варто прочитати Зняття запобіжників: які гарантії безпеки Україна може отримати на саміті НАТО у Вільнюсі

Саміт НАТО у Вільнюсі: чого очікувати Україні

  • На саміті НАТО у Вільнюсі на Україну, ймовірно, чекатиме помірковане запевнення політичного вступу до Альянсу. Однак це не те саме, що й вступ до Альянсу. Наразі консенсусу щодо цього питання немає.
  • Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба звернувся до німецької влади та закликав ФРН не повторювати помилок ексканцлерки Ангели Меркель у Бухаресті 2008 року. Тоді вона виступила рішуче проти будь-якого просування членства України в НАТО. Така заява призвела до російського вторгнення на територію Грузії та України.
  • Очільник Офісу Президента Андрій Єрмак також заявив, що Вільнюс не має повторити помилки Бухареста.
  • До саміту НАТО у столиці Литви українська армія має показати результати на фронті. Проте вони, як зазначив президент Володимир Зеленський, даються життям наших воїнів.
  • Глава держави також наголосив, що Україна потребує чітких сигналів від партнерів. Мовиться про окреслення майбутнього нашої країни – її членства в Альянсі після перемоги.