Про це 24 Каналу розповів голова ГО "Україна в НАТО", член Атлантичної ради Юрій Романюк. Він додав, що представники Альянсу намагатимуться дати Україні максимальні гарантії безпеки й підтримки.

Читайте також Блінкен анонсував потужний пакет підтримки України на саміті НАТО

Треба чекати завершення гарячої фази війни

На думку Романюка, на липневому саміті НАТО у Вільнюсі, ймовірно, на Україну чекає помірковане запевнення політичного вступу до Альянсу. Однак це не одне й теж саме, що вступ у НАТО.

Гіркоти точно не буде, але й цукерок теж,
– сказав голова ГО "Україна в НАТО".

Наразі жодного остаточного консенсусу щодо прийняття України до Блоку немає. Рішення не ухвалено, а консультації проходитимуть до 11 липня. Він також припустив, що до завершення гарячої фази війни ні про який вступ України немає мови. Однак виникає питання, який етап вважатиметься завершенням гарячої фази.

Якщо будуть продовжуватися артилерійські обстріли з Росії чи вважатимуть це продовженням війни, чи це будуть поодинокі терористичні акти?
– цікавиться член Атлантичної ради.

Які наслідки для України матиме липневий саміт країн НАТО: дивіться відео

Відтягують перспективи вступу

Романюк нагадав, що президент Франції Емманюель Макрон 28 червня заявив, що його країна готова максимально пришвидшити процес приєднання України до Північноатлантичного альянсу настільки це буде можливо. Однак США, на жаль, поки що займають принципову позицію, що Україна має виконати своє "домашнє" завдання.

Як зазначив голова ГО "Україна в НАТО", про ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО – 24 Канал) не йдеться. Ймовірно, представники Блоку говорять про взяття Україною зобов'язання не у військовій сфері, а у цивільному й політичному житті.

На цьому наполягатимуть в Альянсі, щоб Україна виконала. Безумовно, без цього остаточного вступу України в НАТО немає,
– зазначив Романюк.

НАТО й США відтягують перспективи вступу України до Альянсу до 4 квітня 2024 року. Тоді на Вашингтонському саміті гостей прийматиме президент США Джо Байден з нагоди 75-річчя створення НАТО.

"Через пів року в Америці відбудуться президентські вибори. Байден розуміє, що у січні 2025 року до Білого дому або знову зайде він, або, можливо, Трамп. У такому разі будь-які перспективи вступу України в НАТО як мінімум на чотири роки повністю закриваються", – розповів член Атлантичної ради.

Вступ України у НАТО: останні новини

  • Міністр зовнішніх справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Румунія підтримала вступ України в НАТО, а Британія наполягає на спрощеній процедурі.
  • Очільник Міноборони нашої держави Олексій Резніков має чимало очікувань щодо липневого саміту країн НАТО. Він очікує, що Київ отримає запрошення на вступ до Блоку.
  • Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас пообіцяла "сюрприз" щодо членства України в НАТО, про який стане відомо уже на липневому саміті.