Після саміту НАТО здатність домовлятися в Путіна буде дуже високою, – політтехнолог

11 липня 2023, 18:14
Читать новость на русском

Зустріч 31 країни НАТО може стати доленосною подією для української історії. Члени Альянсу близькі до того, щоб офіційно пообіцяти Україні прискорене членство, яке в майбутньому убезпечить нашу країну від агресора.

Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Марат Гельман. На його думку, рішучість Північноатлантичного альянсу на Вільнюському саміті може змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

Важливо Україна не отримає запрошення до НАТО у Вільнюсі, – посол Литви

Доленосний саміт НАТО

Зустріч усіх країн-членів відбувається у Вільнюсі неспроста. Столиця Литви розташована максимально близько до кордонів Росії та пережила окупацію. Це демонструє рішучість намірів Альянсу: напередодні саміту весь Вільнюс був у жовто-блакитних прапорах. 

Публічна частина майбутніх домовленостей, на думку Гельмана, є більш-менш очевидною: Україну запросять стати членом, але не приймуть до НАТО одразу. Однак вирішальні домовленості будуть прийняті в кулуарах, зокрема у розмові Володимира Зеленського і Джо Байдена.

"Путін також розуміє значущість Вільнюського саміту. На мою думку, за підсумками цієї зустрічі його здатність домовлятися буде дуже високою" – переконаний політтехнолог.

Марат Гельман про те, як Росія відреагує на Вільнюський саміт: дивіться відео

Саміт НАТО у Вільнюсі: останні подробиці

  • Напередодні зустрічі країн-членів 23 з 31 країни НАТО погодились на запрошення України до Альянсу. Але незрозумілою була позиція Сполучених Штатів, які намагалися зберегти простір для маневру й не погоджувались на пришвидшення процедур для України.
  • Через це Володимир Зеленський навіть погрожував не приїхати до Вільнюса, а також – відкрито критикував скептиків вступу України за їхнє підігрування Росії.
  • Напередодні саміту стало відомо, що Німеччина також виступає проти пришвидшеного вступу України до Альянсу. Водночас спільними зусиллями країн-членів вдалося розблокувати рішення щодо членства Швеції.
  • Попри неоднозначність ситуації, 11 липня Джозеф Байден заявив, що союзники узгодили формулу пришвидшеного прийняття України в НАТО. В цей же день президент України прибув до Вільнюса.